POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Sztab z Kostomłotów pobił zeszłoroczny rekord!

WOŚP w Kostomłotach fot.: emka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

38.157 zł - tyle uzbierano w trakcie 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego przez sztab w Kostomłotach.

W niedzielę 12 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przerwie między licytacjami na scenie wystąpiły dzieci z grupy tanecznej Jast oraz grupy baletowej Petit ouvertur. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert zespołu FlowRockin.

Aukcje poprowadziła dyrektor placówki Dorota Strzelecka. Za koszulkę WOŚP jeden z mieszkańców zapłacił 500 złotych. Przedmiotami aukcji były prezenty przekazane przez sponsorów, a także gadżety tegorocznej edycji Orkiestry - kalendarze, ubrania, smycze, zegary i wiele innych. Dziecięce body wylicytowała wójt gminy Janina Gawlik. - Koszulka trafi do naszego gminnego żłobka - zapowiedziała.

Pieniądze do puszek zbierało około 30 wolontariuszy. Niektórzy z nich dostarczyli do sztabu niemalże 3 tysiące złotych. - Najdroższe puszki to 2.788,23 zł oraz 2.465,81 zł - komentują przedstawiciele sztabu. Z samych licytacji uzbierano kwotę 8.030 zł.  Łącznie, na konto Wielkiej Orkiestry, sztab w Kostomłotach wpłaci 38.157 zł. Co prawda kwota ta nie jest jeszcze potwierdzona przez bank, trwa przeliczanie, ale i tak możemy mówić o rekordzie! W ubiegłym roku w gminie Kostomłoty uzbierano około 32 tys. zł. 

emka

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Sztab z Kostomłotów pobił zeszłoroczny rekord!

  2020-01-13 17:16:53

  gość: ~Wyborca

  Brawa dla pani Doroty trzymać tak dalej...!

 • 2020-01-13 19:22:49

  gość: ~Gość

  ostatnio dodany post

  Raczej dla wolontariuszy, często małych dzieci (ja taką małą wolontariuszkę spotkałem na stacji Orlen w Kostomłotach- pozdrawiam

REKLAMA