POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Ponad 20 tysięcy uzbierano w Pisarzowicach [foto/film]

WOŚP w Pisarzowicach fot.: emka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dokładnie 20.838,98 plus 66,98 euro i 50 koron norweskich uzbierał w niedzielę sztab z Miękini. 

Sztab 4 Miękińskiego Szczepu Harcerskiego miał swoją siedzibę w Miękini, ale finał Orkiestry, przy wsparciu Samorządowego Ośrodka Kultury, zorganizował w sali sportowej w Pisarzowicach. Tam odbyły się koncerty i licytacje. Nie zabrakło wspólnych zabaw z harcerzami, czy pokazów sztuk walki oraz występów najmłodszych mieszkańców.

Na licytacji można było wykupić WOŚPowe koszulki, kalendarze, gadżety, a także - za 290 złotych - tablicę Lutyni, której właścicielką została Honorata Dulska, radna powiatowa. Najwyższą kwotę uzyskał bon do salonu kosmetycznego Bliżej Piękna wraz z książką "Testament Prometeusza" z autografem - 360 zł.

Upominki-niespodzianki przekazały także firmy działające na terenie gminy. Uczestnicy tych konkretnych licytacji do końca nie wiedzieli, co znajduje się w tajemniczych pudłach, które po kolei wygrywali. Ich zawartość tego wieczoru nie była jednak istotna. 

Na długo w naszej głowie pozostanie także występ pań z Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które wykonały taniec łabędzi. To prawdziwa perełka w programie Finału.

- Datki do puszek zbierało 16 wolontariuszy. Tym razem zbieraliśmy na terenie gminy Miękinia, ale też w Rakoszycach - o co prosiła nas jedna z nauczycielek tamtejszej szkoły. W tym roku Finał zorganizowaliśmy w Pisarzowicach, ale z dużym prawdopodobieństwem za rok zagramy w Lutyni. Chcemy w ten sposób wyjść do mieszkańców - mówi Ewelina Kosowska z miękińskiego sztabu.

W niedzielę sztab zebrał przeszło 20 tysięcy złotych. W ubiegłym roku była to kwota 28 tysięcy, aczkolwiek wliczono w nią wówczas datki zebrane w trakcie Wośpowiska. Tym razem środki Wośpowiska zasiliły sztab w Malczycach.

emka

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ponad 20 tysięcy uzbierano w Pisarzowicach [foto/film]

  2020-01-13 19:53:06

  gość: ~Zprasy

  Fragmenty szkieletu 71-letniego mężczyzny zostały znalezione na jednej z posesji w miejscowości Osiek na Dolnym Śląsku. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna został zjedzony przez świnie, które hodował.

 • 2020-01-13 21:39:59

  gość: ~prasa

  @~Zprasy
  Osiek koło Lubina...

 • 2020-01-14 09:14:12

  gość: ~Iwona

  Szanowne Panie z Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
  ogromnie Wam gratuluję Waszego występu. Dziękuję, że miałam możliwość zobaczyć ten występ, po którym od razu widać, że jesteście Panie młode duchem. Tylko pozazdrościć Waszym wnukom taki babć, jeszcze raz GRATULUJĘ i pozdrawiam

 • 2020-01-23 08:43:18

  gość: ~do gminy

  ostatnio dodany post

  nokaut: Pisarzowice&reszta gminy kontra sztab Wilkszyn!!! 21tyś do 30tys!!! Brawo Wilkszynianie, jesteście super, tak trzymać! W gminie chyba czas na zmiany bo pomysły nawet na prostą akcję marne...

REKLAMA