POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Zdrowy styl życia nie jest im obcy

Olimpiada PCK fot.: mpr

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W grudniu uczniowie średzkich szkół wzięli udział w rejonowym etapie XXVIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Celem olimpiady jest promowanie zdrowego stylu życia, poprzez kształtowanie właściwych postaw i zachowań, pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia. Ma ona również zachęcać młodzież do podejmowania i realizowania prozdrowotnych inicjatyw w swoim środowisku.

Do etapu rejonowego, który odbył się w PZS nr 1 w Środzie Śląskiej, przystąpili uczniowie z 11 szkół z naszego powiatu. Ich zadanie polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań. Z zadaniem tym najlepiej poradzili sobie: w kategorii szkół podstawowych Piotr Mosz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej, a w kategorii szkół średnich Emilia Łukasik, uczennica Powiatowego Zespołu Szkół  nr 1. Oboje będę reprezentować nasz powiat w etapie okręgowym.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy i upominki. Ich zakup dofinansowała Gmina Środa Śląska. – Serdecznie dziękuję nauczycielom za przygotowanie młodzieży do olimpiady oraz uczniom za ich aktywność i wiedzę. Dziękuję też partnerom tego projektu tj. zespołowi szkół nr 1, stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz Powiatowemu  Ośrodkowi Rozwoju Edukacji – mówi Mariola Szczepan, kierownik średzkiego biura PCK.  

mpr, eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA