POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Mieszkańcy powiatu strzegomskiego okradali domy i warsztaty również na naszym terenie

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Do policyjnego aresztu trafiły dwie osoby, którym śledczy przedstawili łącznie 10 zarzutów. Zatrzymani działali na ternie naszego powiatu od listopada minionego roku.  

Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże i włamania. To mieszkańców powiatu świdnickiego w wieku 32 i 33 lat. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcywłamywali się do domów jednorodzinnych, a także do pomieszczeń gospodarczych oraz kontenerów, skąd następnie zabierali różnego rodzaju sprzęt. Łupem przestępców padały przede wszystkim elektronarzędzia, ale również sprzęt RTV, kable, a także samochód.

Straty, jakie spowodowali swoim przestępczym procederem, oszacowano na kwotę blisko 93 tys. złotych. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia m.in. pojazd marki Mitsubishi.

- Ustalono, że 32 i 33-latek działali na terenie powiatu średzkiego od listopada ubiegłego roku. Obaj mężczyźni byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym łącznie 10 zarzutów -  czytamy na stronie średzkiej komendy.

Zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA