POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Był epicki bal, teraz proza i nauka [filmy]

Studniówka 2020 fot.: eska

W czwartek nasi maturzyści zatańczyli Poloneza dla Rolanda, w sobotę mieli studniówkę. To oznacza koniec czasu beztroski i początek wytężonej pracy.

O mającym przynieść szczęście polonezie pod okiem Rolanda pisaliśmy już wcześniej.

Na miejsce studniówki uczniowie PZS nr 1 wraz z rodzicami wybrali Starą Garbarnię w Leśnicy. Z pięciu maturalnych klas zapisało się na nią blisko 100 uczniów. Dodając do tego osoby towarzyszące, nauczycieli oraz przedstawicieli Rady Rodziców na sobotnim balu bawiło się ponad 180 osób.

Dzisiaj stoicie tu jako ludzie dorośli, a studniówka i matura są pierwszym etapem tej dorosłości. I nie chodzi tu tylko o wygląd: garnitur, piękną suknię, makijaż czy buty na obcasie. To poczucie, że dojrzeliście do tego, aby zmierzyć się ze światem, swoimi marzeniami. Witam was w świcie odpowiedzialnych zachowań i dorosłych decyzji – mówiła wicedyrektor Małgorzata Bogucka. – Pamiętajcie, że jesteście dla nas ważni. Wierzymy w was, w to, że - czy to z pomocą studniówkowej magii, czy też bez niej - spotkamy się w tym składzie po maturze i będziemy mogli pogratulować wam sukcesu – podkreślała wicedyrektorka. List z życzeniami dla uczniów przekazała też nieobecna dyrektor Przesławska.
 
Dyrekcji i nauczycielom za opiekę, naukę, cierpliwość i życzliwość w imieniu wszystkich rodziców podziękowała Beata Olszewska.
 
Po powitaniach i symbolicznym toaście młodzież zatańczyła poloneza. Jako pierwsi uczniowie technikum, po nich licealiści. Oba tańce wypady niezwykle elegancko, a to za sprawą szykownie prezentującej się młodzieży, ale też bardzo ciekawego układu choreograficznego. Wiele razy tańczący otrzymali brawa od nauczycieli i rodziców, którzy przyjechali obejrzeć ich taniec. Wszystko to uwieczniliśmy na naszych filmikach.
 
Jak się dowiedzieliśmy bal studniówkowy trwał do późna i był bardzo udany.
 
 
 

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA