POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

18 gmin otrzymało promesy na utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi

Marlena Maląg w Środzie Śląskiej fot.: MRPiPS

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Przedstawiciele osiemnastu dolnośląskich samorządów odebrali z rąk  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg promesy w ramach programu Maluch Plus.

Na początku lutego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zainaugurowało cykl konferencji regionalnych, na których kierownictwo resortu podsumowuje działania na rzecz rodzin, osób starszych czy niepełnosprawnych. Jedno z takich spotkań zorganizowano 10 lutego we Wrocławiu. Wzięła w nim udział minister Marlena Maląg.

W trakcie konferencji gminom, które w tegorocznej edycji programu Maluch Plus utworzą nowe miejsca opieki nad dziećmi do lat 3, zostały wręczone promesy na dofinansowanie tych zadań. Wśród samorządów, którym przyznano wsparcie, jest gmina Udanin. Projekt zakłada utworzenie Klubu Dziecięcego „Wesołe Elfy" w Ujeździe Górnym, w którym znajdzie opiekę 12. dzieci do 3 roku życia. Klub powstanie do końca bieżącego roku w budynku, w którym mieści się przedszkole samorządowe.

W ramach zadania planuje się przeprowadzenie prac remontowych, zakup i montaż wyposażenia, zakup zabawek i pomocy do prowadzenia zajęć opiekuńczo - wychowawczych, doposażenie kuchni, budowę placu zabaw z ogrodzeniem i nawierzchnią oraz zatrudnienie wykwalifikowanej kadry.

Na zakończenie wizyty na Dolnym Śląsku Marlena Maląg odwiedziła żłobek w Środzie Śląskiej.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA