POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Policjanci zadbali, aby trwające ferie były bezpieczniejsze

Pogadanki nt. bezpiecznych ferii fot.: KPP Środa Śląska

Aby ferie były bezpieczne średzcy policjanci zorganizowali w szkołach cykl pogadanek. Ostatnie spotkania odbyły się w Miękini, Malczycach i Środzie Śląskiej.  

O wcześniejszych pogadankach z uczniami pisaliśmy tutaj.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dzielnicowi ze Środy Śląskiej oraz Miękini odwiedzili Szkołę Podstawową w Miękini i w Malczycach oraz średzkie przedszkolaki. Tematem pogadanek było bezpieczeństwo najmłodszych podczas zimowych zabaw na śniegu oraz na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Omówiono w szczególności rodzaje zagrożeń związanych z jeżdżeniem na nartach i sankach. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci przybliżyli dzieciom zasady konkursu plastyczno-filmowego pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

Podczas spotkań rozmawiano też o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego w domu i bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Policjanci przypominali, że Internet nie jest miejscem, gdzie można komuś dokuczać i ubliżać. – Dużo uwagi poświęcono bezpieczeństwu na drodze. Policjanci mówili o konieczności noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym piesi są bardziej widoczni dla kierowców, a także o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci – informuje Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Jak zauważyła funkcjonariuszka, dzięki wcześniejszym akcjom i spotkaniom dzieci bardzo dobrze znają już numery alarmowe oraz informacje, jakie należy podać, powiadamiając służby ratownicze o zagrożeniu. 

Spotkania z uczniami były też okazją do przybliżenia zawodu policjanta, bo ciągle jest to zawód deficytowy. 

eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Policjanci zadbali, aby trwające ferie były bezpieczniejsze

    2020-02-12 21:24:34

    gość: ~Mieszkaniec

    ostatnio dodany post

    A czego ta Stefanowska może dzieci nauczyć? Chyba że manipulacji i kłamstw

REKLAMA