POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Już w maju w Świdnicy Polskiej będą mieć miejsce spotkań

Budynek świetlicy fot.: UG Kostomłoty

Gmina Kostomłoty zakończyła realizację I etapu projektu pn. „Budowa świetlicy w miejscowości Świdnica Polska”. Jego efekt to: budynek świetlicy w stanie surowym.

Zadanie otrzymało dofinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość inwestycji to: 1,049 mln, a dotacji: 488 tys. zł. 

Realizacja I etapu rozpoczęła się w maju minionego roku. Wykonawca – firma KARAŚ, postawił budynek świetlicy w stanie surowym zamkniętym, z niezbędnymi instalacjami (elektryczną, sanitarną, fotowoltaniczną) oraz  przyłączami (energetycznym i wody).

Etap drugi obejmuje zagospodarowanie trenu wokół świetlicy Zgodnie z projektem wybudowane zostaną chodniki, miejsca parkingowe, zjazd, zadaszone miejsca na odpady stałe oraz zamontowana mała architektura. – Planowany termin zakończenia drugiego etapu i przekazania budynku do użytkowania to maj tego roku. Razem z mieszkańcami Świdnicy Polskiej czekamy na to wydarzenie niecierpliwie, bo jest to inwestycja, która wpłynie na standard ich życia – mówią pracownicy urzędu gminy. 

Zgodnie z założeniami wniosku o dofinansowanie, w nowo wybudowanej świetlicy będą odbywać się zajęcia artystyczne, lekcje języków obcych oraz inne wydarzenia organizowane przez mieszkańców sołectwa.

Podstawowe parametry obiektu: powierzchnia użytkowa 157 m², powierzchnia zabudowy 187m², kubatura 1 148 m³.

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA