POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Świetne wieści dla miłośników dwóch kółek

W Mierczycach podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowej ścieżki rowerowej fot.: Biuro Prasowe UMWD

W miejscu dawnej linii kolejowej relacji Jawor - Malczyce powstanie nowa ścieżka rowerowa o długości 33 km. Wczoraj podpisano w tej sprawie list intencyjny.

Planowana inwestycja to efekt współpracy sześciu dolnośląskich samorządów i Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna. Trasa rowerowa przyczyni się do udostępnienia cennych obszarów przyrodniczych i kulturowych oraz promocji regionu.

Podpisany wczoraj w Mierczycach list intencyjny w sprawie budowy nowej ścieżki to symboliczny początek tworzenia wspólnej atrakcji turystycznej. Ścieżka łącząca gminy Malczyce, Ruja, Wądroże Wielkie, Mściwojów i Jawor stanie się elementem Odrzańskiej Trasy Rowerowej. Ta niemal czterystukilometrowa trasa przebiegać będzie przez teren 25 atrakcyjnych pod względem turystycznym gmin.
 
W ostatnich latach obserwujemy renesans ruchu rowerowego na całym świecie. Nie omija on także naszego regionu. Rowery mogą stanowić uzupełnienie oferty komunikacji zbiorowej, ale też wpływać na rozwój turystyki, dlatego inwestycje jak ta cieszą szczególnie – mówi Paweł Wybierała, członek zarządu województwa.
 
Docelowo na Dolnym Śląsku ma powstać szeroka i funkcjonalna sieć ścieżek rowerowych budowanych przez zaangażowane w projekt gminy. Trasy będą łączyć ciekawe pod względem turystycznym miejscowości i atrakcje turystyczne. Jednym z takich projektów jest właśnie Odrzańska Trasa Rowerowa, do której będą mogą „wpinać się” kolejne odcinki budowanych tras rozszerzając sieć ścieżek na Dolnym Śląsku. Trasy rowerowe mają powstawać również m.in. na terenie polsko-czeskiego i polko-niemieckiego pogranicza, dając dodatkowy impuls dla rozwoju turystyki w tych rejonach.
 

mpr

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Świetne wieści dla miłośników dwóch kółek

  2020-07-08 10:32:00

  gość: ~Mieszkaniec

  A gdzie jest Środa Śląska ? co robi Burmistrz ?
  Panie Ruciński czy Pan ma rower ?
  Co ze ścieżkami w Naszej gminie ?
  Czy to prawda że Pana ścieżki nie interesują ?

 • 2020-07-10 20:53:38

  gość: ~Malczyczanin

  @~Mieszkaniec
  Już nam Franek zafundował budynek dworca PKP w Malczyach znowu obietnice bez pokrycia

 • 2020-07-23 12:23:32

  gość: ~Wojewoda

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkaniec
  Ta linia kolejowa nie przebiega przez gminę Środa Śląska...

REKLAMA