POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Inicjatywa lokalna w gminie Malczyce. Do rozdysponowania jest 10 tys. złotych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Gmina Malczyce

Inicjatywa lokalna na terenie gminy Malczyce funkcjonuje od 2016 roku.

Rokrocznie od 2017 roku w budżecie gminy wyodrębniane są środki na realizację inicjowanych przez mieszkańców zadań publicznych. Jest to forma współpracy samorządu właśnie z mieszkańcami, mająca na celu realizację wspólnego zadania, które przyczyni się do poprawy warunków życia lokalnej społeczności. To forma angażowania mieszkańców do działania na rzecz swoich społeczności, w których na co dzień funkcjonują.

Na co można liczyć w 2021 roku?

 • kwota zaplanowana na realizację inicjatyw – 10 tys. zł,
 • wnioski składać mogą – mieszkańcy, organizacje pozarządowe oraz związki wyznaniowe,
 • termin składania wniosków – cały rok,
 • co można zrealizować w ramach zgłaszanych inicjatyw? – działanie obejmujące m.in. budowę, rozbudowę lub remont dróg, kanalizacji i sieci wodociągowej, stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego, a także budynków oraz obiektów małej architektury; w zakresie edukacji, oświaty i wychowania, działalności w sferze kultury fizycznej i turystyki, ochrony przyrody, w tym zieleni w miastach i wsiach, porządku i bezpieczeństwa publicznego czy rewitalizacji.

Inicjatywa lokalna to przede wszystkim pomysły mieszkańców, to Państwo możecie wskazać, co można zrobić dla poprawy warunków estetycznych, wizualnych, co poprawi i podniesie standard życia w otaczającej nas lokalnej rzeczywistości.

W ubiegłym roku w ramach inicjatywy zrealizowano cztery zadania:

 • przeprowadzono rewitalizację terenów akwenu wodnego w Chomiąży we współpracy z Malczyckim Stowarzyszeniem Wędkarskim „Cyprinus”
 • przystąpiono do kolejnego etapu utworzenia Izby Tradycji Pożarnictwa Gminy Malczyce przy współpracy z Zarządem Gminnym ZOSP RP w Malczycach
 • Stowarzyszenie Rodziców TEAM zrealizowało zadanie o nazwie „Czyn Społeczny”, odświeżono wnętrze świetlicy wiejskiej w Dębicach poprzez malowanie głównej sali, wykonano nasadzenia i stworzono nowe klomby przy ul.: Traugutta, Mylnej, Wąskiej, Łąkowej i Klonowej w Malczycach
 • udało się też wyremontować budynek szatni przy ul. Mickiewicza, gdzie swoją siedzibę ma stowarzyszenie Wings of Freedom, który był inicjatorem przedsięwzięcia.

To tylko przykłady zrealizowanych zadań w roku ubiegłym. Jako samorząd chętnie podejmiemy współpracę przy kolejnych zgłoszonych inicjatywach w roku bieżącym, do których serdecznie Państwa zachęcamy!

Dla zainteresowanych udostępniamy zarządzenie w sprawie określenie trybu i szczegółowych kryteriów oceny oraz wniosek,  jaki należy złożyć, aby ubiegać się o środki w ramach inicjatywy lokalnej.

Gmina Malczyce

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Inicjatywa lokalna w gminie Malczyce. Do rozdysponowania jest 10 tys. złotych

  2021-01-09 18:02:39

  gość: ~Z Malczyc

  Remont dróg, budowę kanalizacji?? Za 10 tys.?! Realy? Panie wójcie chyba pan kpi sobie z nas mieszkańców.

 • 2021-01-10 16:52:47

  gość: ~Bf

  To nie mozesz gosciu włączyć budżetu obywatelskiego? Śmieszny wójt boi sie inicjatywy mieszkańców... ?

 • 2021-01-10 16:54:04

  gość: ~Ggvb

  @~Bf
  Budzet obywat to 10 proc budzetu gminy powinno być

 • 2021-01-10 21:50:25

  gość: ~Mis

  Śmietniki na ulicach!!! Bo nawet ich praktycznie nie ma w gminie!

 • 2021-01-11 09:45:40

  gość: ~Ola

  @~Mis
  Śmietniki - pożyteczna rzecz. Ale pojawia się problem kto ma je sprzątać? Wystarczy popatrzeć na te co są. Syf i malaria i przerzucanie odpowiedzialności. Ale cóż. Wójt w końcu na śmieciach się wylansował, więc to jakby jego naturalne środowisko.

 • 2021-01-11 17:12:36

  gość: ~Jaaaa

  Tylko krytyka.Juz nawet wiadomo kto pisze te bezsensowne komentarze.Jesteście żałośni.Robić źle,a nie robić nic to jeszcze gorzej.Ludu mój ludu cóżem Ci uczynił...

 • 2021-01-11 20:36:11

  gość: ~Grażyna

  ostatnio dodany post

  @~Jaaaa
  Kto wie? I powie? A wyrok to już wójta? Czy my, mieszkańcy nie mamy prawa się dowiedzieć??? Czy o tym jakiś zakaz pisania, czy co??

REKLAMA