POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Prezentacja możliwości samochodu elektrycznego Tesla

Prezentacja Tesli w Ciechowie fot.: anha

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pod koniec kwietnia zeszłego roku w Kostomłotach uruchomiono stację ładowania do samochodów Tesla. Dziś mogliśmy od środka poznać jego możliwości.

Na razie cena elektrycznego samochodu w Polsce jest dużo wyższa niż auta o napędzie tradycyjnym. Jednak rynek ten staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. Stale rośnie liczba stacji ładujących. Aktualnie w Nowym Sączu firma autaelektryczne.pl rozpoczęła budowę pierwszego w Polsce salonu samochodów elektrycznych.

29 czerwca odbył się pierwszy na Dolnym Śląsku pokaz Tesli. W firmie Just Car w Ciechowie pracownik firmy autaelektryczne.pl prezentował możliwości samochodu Tesla S model 90D. Można było skorzystać z przejażdżki, poznać auto od środka, zobaczyć jak się ładuje czy chociażby porozmawiać z właścicielem i poznać jego opinię na ten temat. - Samochód przyszłości, duży zasięg i bardzo duże osiągi, jestem pod ogromnym wrażeniem technologii i wyposażenia, sama przyjemność z jazdy. Nie chce się wsiadać do swojego starego auta - komentuje jeden z uczestników prezentacji.

W projekcie ustawy o elektromobilności znajduje się mnóstwo zachęt do kupowania i korzystania z aut elektrycznych. To m.in. objęcie ich zerową stawką akcyzy czy postój samochodów elektrycznych w strefach płatnego parkowania za darmo. Najlepiej sprzedającym się modelem w Europie jest Renault Zoe. 

pharom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Prezentacja możliwości samochodu elektrycznego Tesla

    2021-05-01 18:59:51

    gość: ~moto

    ostatnio dodany post

    Auta elektryczne nie mają przyszłości. Ewentualnie samochody na wodór.

REKLAMA