POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W Wilkszynie powstanie przystanek kolejowy? W tej sprawie zostało skierowane pismo do ministra

Michał Jaros skierował zapytanie poselskie do ministra fot.: mpr

Do Ministerstwa Infrastruktury zostało wysłane zapytanie poselskie w sprawie budowy przystanku kolejowego w miejscowości Wilkszyn (gm. Miękinia).

Przygotował je poseł Michał Jaros. - Gminę Miękinia zamieszkuje bardzo duża liczba mieszkanek i mieszkańców, którzy na co dzień w tygodniu roboczym od godzin porannych do popołudniowych, spędzają czas we Wrocławiu w związku z wykonywanym zawodem, udając się do pracy, szkoły, uczelni lub odwożąc dzieci do szkoły - czytamy na stronie internetowej posła. - Obecnie mieszkanki i mieszkańcy Wilkszyna, kierując się do Wrocławia, mają do dyspozycji jedynie środek transportu publicznego w postaci autobusu podmiejskiego linii nr 923 (Brzezina–Leśnica) lub korzystanie z samochodów osobowych - dodaje.

Rozwiązaniem tego problemu mogłoby być utworzenie stacji kolejowej w Wilkszynie, która miałaby się znajdować na trasie linii kolejowej nr 273 przy ul. Miłoszyńskiej lub ul. Szkolnej. Linia mogłaby być obsługiwana przez pociągi Przewozów Regionalnych. - Stacja kolejowa umożliwiałaby pasażerom bezpośredni dojazd do Wrocławia, ale także do Brzegu Dolnego, Wołowa, Głogowa czy też Nowej Soli - wyjaśnia Jaros. Sprawa była wcześniej konsultowana z wójtem Janem Marianem Grzegorczynem i to na jego wniosek, poseł wysłał dokument. Wójt wcześniej o inwestycję zabiegał w PKP.

emka

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Wilkszynie powstanie przystanek kolejowy? W tej sprawie zostało skierowane pismo do ministra

  2019-03-12 15:08:53

  gość: ~mieszkanka od dziecka

  Mieszczuchom którzy buduja sie u nas, przeszkadzają psy oraz kury... i że nie raz smierdzi obornik na polach. Nowobogaccy tylko pretensje mają i zapominają że to jest Wioska a nie Wrocław...

 • 2019-03-12 18:13:47

  gość: ~Nel

  ostatnio dodany post

  @~mieszkanka od dziecka
  Pod Ołatwą też im ciągniki przeszkadzają.

 • 2019-03-12 15:28:26

  gość: ~baba jaga

  Nie znam się na procedurze budowy przystanków kolejowych, to pewnie nie powinnam się wypowiadać, ale jeśli to Ministerstwo Infrastruktury ma w tej kwestii decydujący głos to jest to przejaw rozdmuchanej w naszym kraju biurokracji; z tekstu można chyba wywnioskować, że wniosek wójta skierowany do PKP w tej sprawie został z jakiegoś powodu zignorowany.

  pozdrawiam baba jaga

REKLAMA


REKLAMA