POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Brązowy Krzyż Zasługi prezydenta RP dla mieszkanki Udanina

Jeden z 15. Brązowych Krzyży Zasługi otrzymała Grażyna Teleszko fot.: UG Udanin

Wojewodowie dolnośląscy, w imieniu prezydenta RP, wręczyli odznaczenia państwowe mieszkańcom Dolnego Śląska. Wśród wyróżnionych znalazła się Grażyna Teleszko z Udanina. 

Uroczystość odbyła się 8 czerwca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski i wicewojewoda Bogusław Szpytma wręczyli odznaczenia dla zasłużonych krwiodawców, samorządowców, działaczy lokalnych, artystów ludowych, osób zasłużonych w działalności charytatywnej oraz w propagowaniu tożsamości regionalnej i ochrony środowiska.

Prezydent Polski uhonorował różnymi medalami 26 osób. W gronie tym znalazła się Grażyna Teleszko mieszkanka Udanina, wieloletni pracownik Urzędu Gminy w Udaninie, kierowniczka zespołu ludowego Cicha Woda. Za działalność społeczną otrzymała ona Brązowy Krzyż Zasługi.

–  Jestem bardzo szczęśliwa, że ktoś zauważył moje zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności. Pracuję ponad 40 lat w urzędzie gminy, w tym 30 lat w samorządzie gminnym i to wyróżnienie to ogromy zaszczyt. Dziękuję wszystkim wspaniałym ludziom, którzy mnie zauważyli. Oczywiście nie zamierzam spocząć na laurach, bo jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia – mówi wyróżniona Grażyna Teleszko.

Podczas wręczenia odznaczeń pani Grażynie towarzyszył wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

eska

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Brązowy Krzyż Zasługi prezydenta RP dla mieszkanki Udanina

  2020-06-12 22:08:19

  gość: ~obserwator

  ze względu na zamaskowanie, trudno ocenić kto i komu wręczał. Tak, czy inaczej, krzyż sięliczy

 • 2020-06-16 13:39:58

  gość: ~Udanin

  ostatnio dodany post

  Żartujesz !!! A za co ???? Niech idzie w końcu na emeryturę, krzyż za snopki na dożynkach

REKLAMA