POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Zatrzymany średzianin usłyszał pięć zarzutów

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Środa Śląska

24-letni średzianin szósty raz odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo obowiązywania sądowego zakazu. Policjanci udowodnili mu też trzy włamania oraz kradzież.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali sprawcę włamań i kradzieży, do których doszło na terenie gminy Malczyce. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany 24-latek odpowiada też za włamania do pomieszczeń gospodarczych, piwnicy oraz do domu mieszkalnego, skąd zabrał pojemnik z 20-litrami paliwa, rury żeliwne oraz piec i grzejniki. Z kolei na terenie powiatu wołowskiego z niezabezpieczonego garażu ukradł rower o wartości 500 złotych. Przestępstw dokonywał od marca do czerwca, a swoim działaniem spowodował straty w łącznej wysokości blisko 3 tys. złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policjanci przedstawili mu pięć zarzutów. 24-latek odpowie za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który to zakaz sąd orzekał wobec niego już sześciokrotnie. Ponadto zatrzymany odpowie za trzy włamania oraz kradzież – informuje Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej

24-letni średzianin dopuścił się tzw. recydywy, mając już wyroki za podobne czyny. Przestępstwo włamania i kradzieży zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

kpp/eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA