POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Dzisiaj ogólpolska akcja pomiaru prędkości

Zdjęcie Ilustracyjne fot.: mpr

Dzisiaj Kaskadowy Pomiar Prędkości – policyjne działania mające na celu sprawdzenie czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Działania te mają na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie tych negatywnych zachowań i pokazanie nieuchronności kara za takie wykroczenie. Akcja ma charakter ogólnopolski, co oznacza, że jest prowadzona w całym kraj, więc również przez średzkich policjantów na lokalnych drogach.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, ale niestety również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi – podkreśla Marta Stefanowska, rzecznik prasowy średzkiej komendy policji. W związku z tym policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

KPP

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Dzisiaj ogólpolska akcja pomiaru prędkości

    2020-07-31 14:52:05

    gość: ~Coffe

    ostatnio dodany post

    Po co to ogłaszać???chore...o to chodzi żeby to byla akcja znienacka...

REKLAMA