POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

190 tys. zł na sport w gminie Miękinia. Środki również na kulturę i wsparcie niepełnosprawnych

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2021 r. w gminie Miękinia fot.: Echo Średzkie

Gmina Miękinia rozstrzygnęła otwarty konkurs na realizację zadań publicznych, dotyczący trzech obszarów - sport, kultura i działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Łącznie na wsparcie finansowe organizacji w 2021 roku gmina przeznaczy 220 tys. zł. Największą pulę spośród wszystkich środków przeznaczono na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej (190 tys. zł)

Najwięcej, 45 tys. zł powędruje do LKS EKF Brzezina. Popularny Mechanik na co dzień występuje na IV lidze. 25 tys. zł trafi do KS Pogoń Miękinia, 19 tys. zł do ULKS Błyskawica Lenartowice, a 18 tys. zł wesprze działalność LKS Odra Głoska, który realizuje zadanie "Z ping-pongiem i piłką nożną na co dzień – zajęcia sportowo rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z Głoski i przyległych miejscowości".

Pozostałe środki trafią do następujących klubów i organizacji:

  • 15 000 zł - UKS Zorza Wilkszyn,
  • 15 000 zł - LKS Czarni Białków,
  • 15 000 zł - LKS Piast Lutynia,
  • 15 000 zł - LZS Zjednoczeni Łowęcice,
  • 8 000 zł - LZS Scorpion Krępice,
  • 5 000 zł - LZS Tęcza Pisarzowice,
  • 5 000 zł - KS Akademia Taekwon-do,
  • 5 000 zł - KS Huragan Mrozów.

10 tys. zł trafi do organizacji na działania mające na celu upowszechnianie kultury. Kwotą 9 tys. zł gmina Miękinia wesprze zadanie pn. "Wyjdź w świat", któe realizuje Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Dolnośląska, Hufiec im. Tadeusza Kościuszki w Środzie Śląskiej. Tysiąc złotych powędruje do Mrozowskiego Stowarzyszenia Rozwoju Środowiska Lokalnego „Mrozovia” na realizację pochodu i balu świętych w Mrozowie.

Kwota 20 tys. zł zarezerwowana została na działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Pełna pula przeznaczona zostanie na zapewnienie dowozu osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Miękinia na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Środzie Śląskiej. Beneficjentem jest Stowarzyszenie „Ostoja”.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA