POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

GDDKiA zaopiniowała pozytywnie projekt budowlany sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z DK94

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Wiejskiej z DK94 fot.: echosredzkie.pl

Temat budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wiejskiej z drogą krajową nr 94 w Środzie Śląskiej trwa od lat.

Skrzyżowanie należy do jednych z najniebezpieczniejszych w powiecie średzkim. Często dochodzi tu do kolizji oraz wypadków. Mieszkańcy od dawna zwracają uwagę na ograniczoną widoczność ze względu na ustawione wzdłuż drogi ekrany oraz proszą o zamontowanie sygnalizacji świetlnej. Ten odcinek drogi jest także wpisany w Ogólnopolskim Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na lata 2014-2023.

17 kwietnia 2018 roku burmistrz Adam Ruciński i zastępca dyrektora oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu Jacek Mozalewski podpisali porozumienie. Dotyczyło ono współpracy przy realizacji dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. Budowa sygnalizacji świetlnej wraz ze zmianą geometrii skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z ul. Wiejską w Środzie Śląskiej.

Zadaniem gminy Środa Śląska było wykonanie pełnej dokumentacji projektowej i przekazanie jej do GDDKiA celem złożenia wniosku do centrali o realizację tej inwestycji. Projekt techniczny wraz ze wszelkimi uzgodnieniami i pozwoleniem na budowę pierwotnie miał być gotowy do 19 września 2018 roku.

Jest pozytywna opinia projektu

21 września 2020 roku GDDKiA wydała pozytywną opinię dla firmy Global Traffic Systems, która przygotowała dokumenty na wniosek średzkiego ratusza. Opinia była pozytywna, ale z kilkoma uwagami. 18 stycznia tego roku GDDKiA ponownie wysłała pismo do Global Traffic Systems ze wstępną akceptacją branżowego projektu elektrycznego dla zadania dot. budowy sygnalizacji na skrzyżowaniu. I tym razem wypunktowano kilka uwag do projektu. 22 stycznia Wody Polskie wydały pozwolenie wodnoprawne na wykonanie urządzenia wodnego, dokładnie na przebudowę rowu przydrożnego na ul. Wiejskiej w Środzie Śląskiej.

- Zgodnie z zawartym porozumieniem Gmina Środa Śląska zobowiązana jest do wykonania dokumentacji projektowej inwestycji, uzgodnienia z gestorami sieci dokumentacji technicznej, zatwierdzenia projektów organizacji ruchu, uzyskania wszelkich uzgodnień, pozwoleń i decyzji niezbędnych do realizacji zadania - poinformowała nas Joanna Borkowska z GDDKiA. - Jesteśmy w kontakcie z Gminą, pozytywnie zaopiniowaliśmy przedłożony projekt budowlany. Po opracowaniu i przekazaniu przez Gminę kompletnej dokumentacji będziemy mogli zawnioskować o przyznanie środków finansowych i zgodę na realizację tego zadania - dodaje Borkowska.

echo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • GDDKiA zaopiniowała pozytywnie projekt budowlany sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z DK94

  2021-03-29 11:56:15

  gość: ~kierowca

  Mam nadzieję, podobnie jak inni kierowcy, że inwestycja sfinalizuje się jak najszybciej

 • 2021-03-29 12:31:49

  gość: ~Tak sobie czytam i myślę

  Nam Polakom nie potrzeba wrogów wystarczą rodzimi urzędnicy ... Kto ma pieczątkę ten ma władzę ! Ważne że już za nami (chyba) . A można było zapytać ekologów czy aby tamtędy nie wędrują żaby? A co na to biskup Kupny i czy archeolodzy nie maja uwag względem drogi a właściwie szlaku świdnickiego ? No ale za pięć lat to uda się wbić łopatę...?

 • 2021-03-29 21:28:06

  gość: ~Gghbn

  ostatnio dodany post

  Tam musi ktos zginac dopiero sie cos ruszy tak jest w tym jebanym kraju

REKLAMA