POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wiosenne porządki kosztem środowiska? Tak wyglądają przydrożne rowy m.in. w Rakoszycach

Wyrzucone śmieci na drodze między Rakoszycami a Kulinem fot.: Czytelnik Echo24

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Problem z wyrzucaniem śmieci do rowów czy lasu to problem, z którym borykamy się nie od dziś. Nadejście wiosny niejako jeszcze mocniej uwidacznia to zjawisko.

Niedawno o wyrzuconych śmieciach informowało Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej. - Tak wygląda odcinek drogi powiatowej 2079D relacji Świdnica Polska – Siemidrożyce. To nie worki ze śmieciami to wory, których przywiezienie wymagało dużego samochodu. O śmieciach poinformował nas sołtys Siemidrożyc. Po wizji lokalnej postanowiliśmy zgłosić sprawę na policję. Nasza frustracja jest tym większa, że w minionym roku usunęliśmy już dzikie wysypisko w tamtym miejscu - czytamy w komunikacie urzędu.

Podobna sytuacja ma miejsce na drodze polnej między Rakoszycami a Kulinem na terenie gminy Środa Śląska. Tuż przy nowej ścieżce rowerowej ktoś wyrzucił śmieci. - Ścieżką rowerową spaceruje wiele osób. Ostatnio idąc obok niej polną drogą, zauważyłam wiele wyrzuconych papierów, przedmiotów, butelek. Niestety im dalej poszłam tą drogą, tym więcej było śmieci. Z przerażeniem zobaczyłam dosłownie stertę wysypanych opon. To jakiś dramat. Czy jakieś służby kontrolują takie miejsca? Domyślam się, że to nie jest najczęściej uczęszczana droga, ale mimo wszystko. Proszę was, jako gazetę o nagłośnienie tego tematu. Ktoś powinien z tym zrobić porządek - sołtysi, radni, straż miejska... - czytamy w wiadomości od naszej czytelniczki.

Wyrzucanie odpadów na polu lub w lesie jest niezgodne z prawem. Za zaśmiecanie przestrzeni publicznej i gruntów rolnych, przepisy mówią o karze od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawca może także zapłacić grzywnę w wysokości od 300 do nawet 5 tys. złotych.

echo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wiosenne porządki kosztem środowiska? Tak wyglądają przydrożne rowy m.in. w Rakoszycach

  2021-04-20 18:26:29

  gość: ~Rex

  Proszę Was, zobaczcie co się dzieje pomiędzy Gozdawą a Krynicznem. Wszystko widać z drogi niestety niewidoczy dla służb (choć jest właściciel) , sterty opon - śmieci... temat nagłaśniany i co? I nic - kara może jakieś 500 zł, wliczą sobie w koszta. Śmiech na sali, co z tego że może ich złapiesz, każą im sprzątnąć ewentualnie mandat. Trzeba wywieźć śmieci na koszt takiego delikwenta + dowalić 5000 zł kary to przynajmnej się zastanowią przed wywozem.

 • 2021-04-21 13:16:33

  gość: ~A lewy

  szrot w Rakoszycach działa i co mu zrobicie? Może powiat by wreszcie zainwestował w kamery i w punktach tradycyjnie zasmiecanych umiescić je na próbę.Pożyczcie od leśników z Miękini toż starosta z tamtąd .

 • 2021-04-22 12:04:07

  gość: ~Borek

  ostatnio dodany post

  (this post was banned by administrator)

REKLAMA