POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Z okazji Światowego Dnia Ziemi wspólnie sprzątali las w Chwalimierzu

Sprzątanie odbyło się w ramach obchodzonego dzisiaj Światowego Dnia Ziemi fot.: mpr

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Około 40 osób wzięło udział w akcji Sprzątania Świata zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej.

Sprzątanie odbyło się w ramach obchodzonego Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Na miejsce akcji wybrano las koło Chwalimierza (gm. Środa Śląska). Mniejsza ekipa udała się na ścieżkę rowerową Środa Ślaska - Jastrzębce, gdzie niedawno ktoś pozbył się niechcianych rzeczy. Wolontariusze dopisali i ponad godzinna zbiórka zakończyła się zebraniem kilkudziesięciu worków śmieci. Dominowały plastiki, szkło, a także stare opony i kable.

- Nasza akcja to jedna z wielu organizowanych na całym świecie. W lesie znajdowalismy wszystko: butelki, buty, słoiki, stare ubrania, materiały budowlane, pampersy, worki. Niektóre z nich leżały tam od minimum 20 lat. Telewizory także. Co chwilę dało się słyszeć głosy zdziwienia zmieszanego ze zdenerwowaniem "jak można było to tu zostawić?". Zgromadziliśmy kilkadziesiąt 120 litrowych worków śmieci. W transporcie pomogli nam panowie z powiatowej służby drogowej. Uczniowie z ZSP nr 2 sadzili z leśniczym owocowe drzewa, wychowankowie Skarbów Środa Śląska ścigali się kto więcej uzbiera. Pomagali nam mieszkańcy Środy Śląskiej i Chwalimierza, radni powiatowi i pracownicy starostwa. Łącznie około 40 osób - komentują organizatorzy.

Wielokrotnie na naszym portalu informowaliśmy o dzikich wysypiskach śmieci na terenie powiatu. Niestety, mimo wielu upomnień problem wyrzucania śmieci w miejscach niedozwolonych np. rowach, lasach, polach wciąż ma miejsce. Jedna z naszych czytelniczek znalazła wyrzuconą stertę opon w pobliżu Rakoszyc. 

echo

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Z okazji Światowego Dnia Ziemi wspólnie sprzątali las w Chwalimierzu

  2021-04-22 22:33:52

  gość: ~śmiech na sali

  jacy wolontariusze. Na drogę do Jastrzębiec pojechała ekipa z zarządu dróg powiatu i panowie w godzinach pracy zabrali śmieci o których sołtys Padewski pisał kilka razy do powiatu, ale go olali i próbowali odbić piłeczke do gminy. Sam widziałem że nie było tam żadnego wolontariusza.

 • 2021-04-23 00:16:53

  gość: ~Mieszkańcy

  @~śmiech na sali
  zacnej wsi FALKEN samo się nie posprząta .Jak wywieżliście to pozbierajcie...

 • 2021-04-22 23:03:02

  gość: ~pppp

  dalej propaganda

 • 2021-04-23 08:40:46

  gość: ~beta

  ostatnio dodany post

  propozycja była, a w domu się siedziało i wolontariuszy nie widziało.

REKLAMA