POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Ratusz planuje nowe nasadzenia na terenie miasta i gminy

Nowe rośliny mają pojawić się m.in. w Parku Miejskim w Środzie Śląskiej fot.: echo

Wraz z nadejściem wiosny zielenieją parki, skwery i trawniki. Urząd Miejski planuje zakup ponad 500 sztuk drzew i krzewów, które zasadzi m.in. w Parku Miejskim.

Średzki ratusz rozpoczął postępowanie przetargowe na wyłonienie firmy, która zajmie się zakupem, dostawą i nasadzeniem drzew oraz krzewów. W zakresie obowiązków wybranego przedsiębiorstwa, będzie także pielęgnacja drzew na terenie miasta i gminy Środa Śląska. Podpisany kontrakt obowiązywałby od 31 października tego roku do 31 października 2023 roku.

W ramach przetargu w tym roku ratusz planuje zakup drzew m.in. 12 sztuk jarząbów szwedzkich i ich posadzenie przy ul. K. Baczyńskiego w Środzie Śląskiej. Nowe drzewa mają się pojawić także w Parku Miejskim, na ul. Mostowej oraz przy cmentarzu komunalnym. O kolejne rośliny wzbogacone będą rabaty przy ul. Malczyckiej oraz klomby przy ul. Wrocławskiej

Oprócz miasta nowe drzewa i krzewy otrzyma sołectwo Komorniki oraz Proszków. Łącznie w zapytaniu przetargowym jest mowa o zakupie i nasadzeniu ponad 500 sztuk drzew i krzewów.

echo

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ratusz planuje nowe nasadzenia na terenie miasta i gminy

  2021-04-28 10:35:05

  gość: ~Skowronek

  Co z fontanną widoczną na zdjęciu wyżej? Za burmistrza Krasuckiego działała i była ozdobą parku a za Rucińskiego zmieniła się w śmietnik i szalet miejski.

 • 2021-04-28 11:19:31

  gość: ~Fakt

  @~Skowronek
  R. pudruje zamiast rewitalizować. To syfu nie zasłoni. Jak zwykle nie ma pojęcia jak podejść kompleksowo do zagadnienia, a fontanna jak odstrasza tak odstraszać będzie ( chyba się boi kolejnej wizyty CBA).

 • 2021-04-29 18:02:40

  gość: ~Mieszkaniec wioski

  Plany plany plany z może burmistrz zaplanuje remonty ulic i załata dziury nie tylko w mieście..... Pani radna Wioletko może weźmie się pani do roboty....

 • 2021-05-02 17:57:06

  gość: ~Maria

  ostatnio dodany post

  Park miejski jest nie tylko zaniedbany,ale i dewastowany.Pan Burmistrz to go nigdy nie widział.Smutne to!

REKLAMA