POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pijany 29-latek spowodował kolizję i wjechał do przydrożnego rowu

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o kierującym pojazdem marki Seat, który wjechał do przydrożnego rowu.

Na miejscu policjanci zastali kierującego wraz z pasażerem. - Mundurowi ustalili, że 29-letni średzianin nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało, kierowca nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym się poruszał, nie był ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Policjanci sprawdzili też stan trzeźwości mężczyzny. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierowca znajdował się w stanie po użyciu alkoholu - informuje asp. szt. Marta Stefanowska oficer prasowa średzkiej policji.

Wobec mężczyzny policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie. - 29-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej, za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień oraz w stanie po użyciu alkoholu. W związku z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia OC funkcjonariusze sporządzili wniosek do Funduszu Gwarancyjnego - wyjaśnia rzeczniczka.

echo/KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA