POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Kolejny nietrzeźwy kierowca został ujęty przez innego uczestnika ruchu

Kolejny nietrzeźwy kierowca został ujęty przez innego uczestnika ruchu fot.: KPP Środa Śląska

Z ponad dwoma promilami alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu i w takim stanie zamierzał jechać droga krajową 94 do Wrocławia. Na szczęście nie zdążył.

Pijany kierowca w porę został ujęty przez innego uczestnika ruchu, który widząc niebezpieczną jazdę kierującego Oplem, uniemożliwił mu dalsza jazdę i zadzwonił na numer alarmowy 112. - Zgłaszający widział, jak jadący przed nim kierujący Oplem na jednej z ulic miasta poruszał się całą szerokością jezdni. Kierowca najpierw sygnalizował zamiar skrętu w prawo, po czym zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu zmuszając jadących z przeciwka do zatrzymania się, by następnie dalej jechać prosto - informuje asp. szt. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Zgłaszający podejrzewając, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu, zmusił go do zatrzymania, wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. - Policjanci ustalili, że kierującym jest 62-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna po wyjściu z samochodu nie mógł utrzymać równowagi, miał też trudności z logicznym wypowiadaniem się. Funkcjonariusze zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy, a pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym na koszt właściciela. Mundurowi zatrzymali również kierującego Oplem i doprowadzili do jednostki Policji, gdzie przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 62-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie - wyjaśnia rzeczniczka.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości Wobec mężczyzny zastosowano poręczenie majątkowe na poczet przyszłych grzywien w wysokości tysiąca złotych. Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

echo/KPP Środa Śląska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Kolejny nietrzeźwy kierowca został ujęty przez innego uczestnika ruchu

    2021-04-29 08:51:36

    gość: ~He

    ostatnio dodany post

    Nic nadzwyczajnego, pijani jeżdżą a policja szuka pijanego rowerzysty..

REKLAMA