POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Potrzebna pomoc dla pogorzelca z Błoni. Gmina Miękinia dołożyła już swoją cegiełkę

Wybuch bulti z gazem w Błoniach w lutym zniszczył dom starszego mężczyzny fot.: archiwum prywatne

Po wybuchu butli z gazem stracił dom i dach nad głową, doznał również poważnych obrażeń ciała. Do zdarzenia doszło 3 lutego w miejscowości Błonie.

Poszkodowanym jest samotny, straszy pan, który aktualnie mieszka u siostry. Pożar spowodował utratę dachu nad głową, gdyż budynek nie nadaje się do zamieszkania. Gmina Miękinia pomogła w rozbiórce, w uprzątnięciu terenu oraz podstawieniu kontenerów. Sprawy organizacyjne "wzięli na siebie" pracownicy urzędu gminy.

- Przyznano zasiłek celowy w wyniku zdarzenia losowego. Uczestniczymy w propagowaniu informacji o zrzutce na odbudowę domu. Podjęto działania w celu unormowania sytuacji zdrowotnej i finansowej poszkodowanego - informuje Monika Międzyrzecka, kierownik miękińskiego GOPS-u.

Miejscowa społeczność na bieżąco wspiera Pana Zbigniewa. - Chęć pomocy zaoferowała radna powiatowa Honorata Dulska oraz radny gminy Miękinia Grzegorz Czarnecki - dodaje Monika Międzyrzecka.

- Zależy nam wszystkim na wsparciu osób, które mogą przekazać materiały budowlane, nawet takie, które posiadają po zakończonej budowie oraz osób, które pomogłyby swoimi umiejętnościami i czasem przy faktycznej odbudowie domu - kończy Międzyrzecka.

Trwa zbiórka środków za pośrednictwem serwisu internetowego

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka środków, która ma wesprzeć Pana Zbigniewa w odbudowie zniszczonego domu. Celem akcji jest uzbieranie 50 000 zł.

- Pierwszy etap po wybuchu gazu mamy za sobą, ale niestety to początek drogi, którą wujek musi przejść, aby móc wrócić do swojego domu. W tej chwili wujek mieszka u rodziny, ale wiadomo, najlepiej jest u siebie. Fundusze, które zbieramy na odbudowę domu są ogromne. W tym momencie każda, nawet najmniejsza pomoc jest potrzebna - informuje w najnowszym wpisie organizatorka zbiórki. 

- Chcemy ogromnie podziękować wszystkim, którzy dołożyli się do zrzutki! Szczególne podziękowania składamy Panu wójtowi gminy Miękinia, firmie remontowo-budowlanej Mateusza K., Panu Pawłowi K., Panu Bogdanowi D. oraz Panu Krzysztofowi K. - dodaje organizatorka.

Link do zbiórki znajdziecie Państwo [TUTAJ].

echo

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA