POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Ponad 14 milionów złotych na inwestycje na terenie Gminy Udanin

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Gmina Udanin

Podczas nadzwyczajnej sesji na wniosek wójta Wojciecha Płaziuka radni jednogłośnie przyjęli uchwałę dotycząca zmian w budżecie w zakresie dochodów i wydatków.

Wprowadzone zmiany spowodowane są otrzymanymi przez Gminę Udanin dotacjami w kwocie 600 tys. złotych na przebudowę czterech świetlic wiejskich m.in. w Drogomiłowicach. Gminie przyznano także 500 tys. złotych na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w miejscowościach Ujazd Górny, Ujazd Dolny, Jarosław. 300 tys. złotych gmina przeznaczy na przebudowę drogi Udanin-Pichorowice.

- Dzięki pozyskanym dotacjom, tegoroczny budżet gminy wzrósł po stronie wydatków do rekordowej kwoty 33 mln złotych. Dobra polityka finansowa Gminy opierająca się na pozyskiwaniu środków zewnętrznych pozwala realizować inwestycje przy jednoczesnej spłacie kredytów i zobowiązań, które były zaciągnięte w poprzednich kadencjach. Warto wspomnieć, że w przeciągu obecnej kadencji zadłużenie Gminy względem budżetu zmalało z 50 proc. do około 30 proc. - informują pracownicy Urzędu Gminy Udanin.

Wprowadzone zmiany w budżecie to niejako realizacja obietnic wyborczych wójta. - Zgodnie z programem wyborczym z roku 2018, pomimo pandemii realizujemy obietnice wyborcze... Lata 2019 i 2020 były rekordowe pod względem inwestycji. Kwota 14 mln złotych robi wrażenie... Dziękuję wszystkim osobom, za wsparcie oraz wdrożenie w życie wizji rozwoju Gminy Udanin zaproponowanej przez wójta. Jak zawsze jestem otwarty na ciekawe pomysły oraz współpracę, za którą dziękuję radnym, pracownikom urzędu i wielu innym osobom... - komentuje wójt Wojciech Płaziuk.

echo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Ponad 14 milionów złotych na inwestycje na terenie Gminy Udanin

    2021-05-06 17:16:56

    gość: ~Mieszkaniec Udanin

    ostatnio dodany post

    No jak się w końcu pozwoliło stanąć wiatrakom to i budżet gminy się wzbogacił. Stowarzyszenia Stop Wiatrakom już się nie pamięta i kto należał do niego

REKLAMA