POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Śniadanie Mistrzów, czyli wyścig kolarski w gminie Miękinia już 6 czerwca

Dekoracja zwycięzców w 2019 roku fot.: FB Śniadanie Mistrzów

6 czerwca w Wilkszynie pasjonaci kolarstwa staną na starcie Śniadania Mistrzów, gdzie rywalizować będą na blisko 30-kilometrowej trasie.

Śniadanie Mistrzów, czyli jazda indywidualna na czas to wydarzenie sportowe, które odbywa się od 2012 roku. Jak przystało na śniadanie 6 czerwca start pierwszego zawodnika zaplanowano na godzinę 8.00. Kolarze rozpoczną tradycyjnie spod stacji paliw w Wilkszynie, gdzie czeka ich przejazd honorowy, gdyż pomiar czasu zacznie się na wysokości cukierni Yogi. Trasa z Wilkszyna prowadzi przez Pisarzowice, Brzezinkę Średzką, Wilkostów do Księginic, gdzie na sportowcó czeka nawrót. Dalej udadzą się w kierunku Wojnowic, by ponownie nawrócić, tym razem w Mrozowie, skąd znaną już trasą powrócą do Wilkszyna. Bardzo szczegółowo, językiem kolarskim, trasa opisana została na profilu facebookowym Śniadanie Mistrzów.

Organizatorami zawodów są Śniadanie Mistrzów - Adam Pawlikowski oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini. Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Miękinia, Jan Marian Grzegorczyn.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA