POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Dwóch mężczyzn odpowie za kradzież busa. Jeden z nich miał przy sobie pałkę teleskopową i broń

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Środa Śląska

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej ustalili, że sprawcą kradzieży pojazdu typu bus wraz z przyczepką jest mężczyzna.

Wobec niego kilka godzin wcześniej podejmowali czynności na jednym z parkingów przy drodze krajowej nr 94. Policjanci podczas nocnego patrolu zauważyli zaparkowany tam pojazd, a w nim mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął udawać, że śpi. - Policjanci wylegitymowali kierowcę. Okazał się nim 34-letni legniczanin. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i nie potrafił wyjaśnić powodu, dlaczego znajduje się w tym miejscu. Jak się wkrótce okazało, powodów jego zdenerwowania było co najmniej kilka - informuje asp. szt. Marta Stefanowska oficer prasowa średzkiej policji.

W pojeździe funkcjonariusze znaleźli przedmioty i narzędzia mogące pochodzić z przestępstwa m.in. gaz pieprzowy, przedmiot przypominający broń oraz pałkę teleskopową, klucze nasadowe i wkrętarkę. - Ponadto zabezpieczono blankiety dowodów osobistych oraz dowody rejestracyjne różnych pojazdów. Policjanci sprawdzając pojazd w systemie policyjnym ustalili, że tablice rejestracyjne przypisane są do innego samochodu. W związku z niejasnymi okolicznościami pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. To jednak nie koniec kłopotów 34-latka. Funkcjonariusze w trakcie jego przeszukania ujawnili w wewnętrznej kieszeni kamizelki woreczki strunowe z zawartością, jak się później okazało metaamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - dodaje rzeczniczka.

Śledczy ustalili drugiego ze sprawców, 27-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, przy którym ujawnili kluczyki do skradzionego busa oraz środki odurzające. - Ustalili również miejsca ukrycia pojazdu oraz przyczepki. Samochód zaparkowany był na jednym z parkingów na terenie powiatu legnickiego, natomiast przyczepka wraz zwózkami typu CC ukryta była w prochowickim lesie. Odzyskane pojazdy wróciły do właściciela. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili ponadto, że w przestępczy proceder zamieszany jest jeszcze trzeci mężczyzna, a mianowicie 42-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, który zlecił kradzież przyczepki bagażowej - wyjaśnia policjantka.

W wyniku podjętych przez średzkich policjantów czynności wykrywczych oraz na podstawie zgromadzonego obszernego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili trzem zatrzymanym mężczyznom łącznie dziewięć zarzutów.

Grozi im teraz 10 lat więzienia

27 i 34-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu wraz z przyczepką, w której znajdowało się 10 sztuk wózków typu CC o łącznej wartości 44 tysięcy złotych. - Jeden z nich był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności. Ponadto obaj odpowiedzą za posiadanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i metaamfetaminy. 34-latek odpowie jeszcze za posłużenie się podczas kontroli drogowej dokumentem prawa jazdy figurującym na dane innej osoby. Ponadto wobec mężczyzny toczyło się postępowanie w związku z czynami , których dopuścił się w grudniu ubiegłego roku. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych funkcjonariuszy oraz kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Legnicy dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów - informuje Marta Stefanowska.

Wobec 27 i 34-latka zastosowano tymczasowe zajęcie mienia na poczet przyszłych kar w łącznej wysokości ponad 10 tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

echo/KPP Środa Śląska

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dwóch mężczyzn odpowie za kradzież busa. Jeden z nich miał przy sobie pałkę teleskopową i broń

  2021-05-17 22:09:03

  gość: ~Hra

  Takich dilerow I podejrzanych osób jest mnóstwo-tylko żeby policja chciała przeszukiwać to byłoby dobrze

 • 2021-05-17 22:10:58

  gość: ~Qwa

  ostatnio dodany post

  "GRUBE RYBY" leszczom z okolic przywieźli pewnie działki. POLICJO!!!Obudź się!!!!

REKLAMA


REKLAMA