POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Natalia Dybek mistrzynią Polski Juniorów w taekwon-do. Krzysztof Puterko z brązowym medalem

Natalia Dybek mistrzynią Polski w walkach w kategorii do 55 kg fot.: mpr

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Młodzi mieszkańcy Wilkszyna z sukcesami zakończyli zmagania na Mistrzostwach Polski juniorów w taekwon-do. 

XXX Mistrzostwa Polski Juniorów i III Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w taekwon-do odbyły się w dniach 14-16 maja w Bystrzycy Kłodzkiej. Blisko 200 zawodników z 40 klubów z całej Polski brało udział w najważniejszym turnieju w naszym kraju.

Świetnie zaprezentowała się mieszkanka Wilkszyna, Natalia Dybek, zdobywając trzy medale tegorocznych mistrzostw - złoto w walkach kobiet do 55 kg, złogo w testach siły (najwięcej rozbitych desek) oraz brąz w technikach specjalnych. Natalia na co dzień reprezentuje Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do.

Klubowy kolega złotej medalistki, również mieszkaniec Wilkszyna, Krzysztof Puterko osiągnął brąz w kategorii wagowej do 68 kg.

- Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do w klasyfikacji generalnej klubów zajął wysokie trzecie miejsce zdobywając łącznie 5 medali, 3 złote i 2 brązowe - informuje trener Łukasz Sudak.

Za dwa tygodnie w Nowej Rudzie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, gdzie dwunastu zawodników i zawodniczek trenujących na co dzień pod okiem trenera Łukasza Sudaka w Miękini oraz Pisarzowicach będzie walczyć o kolejne medal Mistrzostw Polski, tym razem w kategorii juniora młodszego.

echo / mpr

REKLAMA