POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

„Ratujmy klasyki”, czyli święto dla fanów klasycznej motoryzacji już 19 czerwca

Na trasie "Ratujmy Klasyki" m.in. Kostomłoty i Środa Śląska fot.: Studio 2 Maja Zurawek

19 czerwca z Kątów Wrocławskich w trasę po regionie wyruszą w swoich pojazdach miłośnicy klasycznej motoryzacji. Nie zabraknie akcentów związanych z powiatem średzkim.

„Ratujmy klasyki, jazda w stylu wolnym” to cykliczna impreza, która po raz czwarty odbędzie się w Kątach Wrocławskich. To właśnie z tamtejszego rynku wyruszy ponad 100 ekip. – Trasę rajdu planujemy na ok. 100 kilometrów, angażując okoliczne gminy, które z wielkim entuzjazmem przystąpiły do tego projektu – informują organizatorzy. Wiadomo już, że podróżując po regionie trzeba będzie odwiedzić Sobótkę, Kostomłoty czy Środę Śląską. Tam planowane są specjalne zadania dla uczestników rajdu. Przy okazji wydarzenia w Kostomłotach Gminny Ośrodek Kultury planuje również organizację Dnia Dziecka dla najmłodszych mieszkańców gminy. Natomiast w Środzie Śląskiej punkt kontrolny znajdować będzie się na placu przed Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. Póki co zadania, jakie czekają uczestników, pozostają niespodzianką.

Finał, podobnie jak start, odbędzie się na rynku w Kątach Wrocławskich, gdzie zlot dostępny będzie dla wszystkich zainteresowanych, aby każdy miał możliwość podziwiania tych pięknych, ponadczasowych pojazdów. Tradycyjnie poza przesłaniem mającym na celu integrację i propagowanie klasycznej motoryzacji impreza niesie ze sobą przekaz charytatywny. W tym roku do wylicytowania będzie m.in. odrestaurowana przez lokalnych rzemieślników Jawa Pancerka. W poprzedniej edycji jeden z sympatyków motoryzacji w drodze licytacji nabył piękny egzemplarz komara za 13 tys. zł.


Fot. Archiwum prywatne

Po głównej imprezie, licytacjach i innych atrakcjach wspólny przejazd do Pałacu Krobielowice na after party – zachęcamy do spakowania namiotów lub rezerwacji miejsc w hotelu – komentuje jedna z organizatorek, Magdalena Sieńko z Biura Ubezpieczeń, Skupu Aut i Rejestracji Pojazdów w Kątach Wrocławskich.

Można jeszcze zapisać się na rajd i zlot poprzez formularz, szczegóły TUTAJ.

Szczegóły i aktualności dotyczące wydarzenia znajdziecie również na Facebooku.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA