POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Do końca roku ma być gotowy projekt techniczny kanalizacji deszczowej m.in. dla ulicy Rakoszyckiej

Podpisanie umowy na wykonanie PT kanalizacji deszczowej w Środzie Śląskiej fot.: UM Środa Śląska

Plany inwestycyjne dotyczące przygotowania dokumentacji projektowej kanalizacji deszczowej, zawierają łącznie dziewięć ulic na terenie miasta Środa Śląska.

Stosowną umowę burmistrz podpisał 27 maja z firmą AR-tech ze Szczecina, która przygotuje projekt. Inwestycja związana z budową kanalizacji deszczowej dotyczy ulic: Rakoszyckiej, Księżycowej, Skłodowskiej-Curie, Szkolnej, Boya-Żeleńskiego, Łanowej, Kopernika, Baczyńskiego oraz Mickiewicza. Dokumentacja projektowa ma być gotowa do końca tego roku.

Jak informuje Urząd Miejski w Środzie Śląskiej - we wschodniej części miasta na ulicach od lat 90. XX w. istnieje tylko jeden kanał ogólnospławny. - Będzie on przez spółkę Średzka Woda zmodernizowany na kanał sanitarny. Projekt kanalizacji na ww. ulicach zakłada ponadto budowę drugiego kanału, który będzie kanałem deszczowym. Zgodnie z ustaleniami poczynionymi podczas podpisania umowy, projekt techniczny kanalizacji ma być podzielony na etapy, a każda kolejna ulica ma być osobnym etapem. Wartość umowy podpisanej z firmą AR-tech ze Szczecina opiewa na 75 tys. złotych - informują w komunikacie urzędnicy.

Inwestycja ta pozwoli na uporządkowanie spraw gospodarki ściekowej w tej części miasta. Ścieki sanitarne będą włączone do kanalizacji sanitarnej, natomiast kanalizacją deszczową będą płynęły tylko wody deszczowe, opadowe oraz odwodnienia nieruchomości – tłumaczy Maria Zachary, Pełnomocnik Burmistrza ds. melioracji i urządzeń wodnych. Temat kanalizacji został w końcu ruszony po 20 latach. To ogromna ulga dla oczyszczalni, spółce znacznie spadną koszty. Budowa nowej kanalizacji to ogromna korzyść nie tylko dla Średzkiej Wody, ale dla wszystkich – dodaje prezes Antoni Biszczak, Prezes spółki Średzka Woda.

Inwestycję komentuje także radny Jerzy Kryciński. Mieszkańcy często zadawali mi pytania, kiedy będzie remont chodnika na jednej z powyższych ulic, a ja tłumaczyłem, że najpierw niezbędna jest wymiana kanalizacji. Tym bardziej się cieszę, że udało się zrobić krok w tym kierunku – wyjaśnia radny Kryciński z okręgu ulic objętych projektem technicznym kanalizacji. 

echo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Do końca roku ma być gotowy projekt techniczny kanalizacji deszczowej m.in. dla ulicy Rakoszyckiej

  2021-06-08 07:09:25

  gość: ~Jakub

  Projekt podzielony na etapy? Zapowiada się że kanalizację zobaczymy za kolejne 30 lat.

 • 2021-06-09 13:57:01

  gość: ~PanKleks

  Coś, co w każdej normalnej gminie jest zwykłym procesem przygotowawczym do inwestycji tu jest planem inwestycyjnym dotyczącym wykonania dokumentacji! Szok! Może do końca roku będzie gotowa dokumentacja! Jest czym się chwalić- kolejne etapy za ile? W Udaninie lub Miękini do końca roku to by było zrobione!!! Pięknie z mieszkańców się idiotow robi jak to ciężko nasze władze pracują! Porażka!

 • 2021-06-09 17:45:30

  gość: ~Trybuna

  ostatnio dodany post

  @~PanKleks
  Rutek nie ma czasu na bzdury, on jest teraz doradcą prezydenta!

REKLAMA


REKLAMA