POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W niedzielę na dziedzińcu muzeum odbędzie się Pchli Targ. Co tam znajdziemy?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

W najbliższą niedzielę 13 czerwca na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej odbędzie się Pchli Targ. Na czym będzie polagał i co tam znajdziemy?

To nowe wydarzenie organizowane przez średzkie muzeum. - Zrób porządki w szafach, na strychu, w piwnicy, w garażu. Weź udział w imprezie gdzie sprzedaż, kupisz lub wymienisz przedmioty, których już nie potrzebujesz. Daj im drugie życie - informują organizatorzy.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zachęca także pomysłodawczyni - Olga Saganowska, która pracuje w muzeum. - Jestem wielką orędowniczką idei zero waste, czyli zero śmieci. Wyrzucanie ubrań czy innych przedmiotów, które mogą jeszcze komuś posłużyć, jest ogromnym marnotrawstwem. Chciałabym, aby pchli targ nie kojarzył się tylko z kolekcjonerami i antykami – mówi Olga Saganowska.
 
Uczestnicy targu będą mogli sprzedać lub wymienić niepotrzebne już im przedmioty, m.in. ubrania, książki, płyty, obrazy, a także drobne meble. - Udział w targu jest bezpłatny, jednak chęć wystawienia swojego stoiska należy zgłośnić pod nr tel. 71 396 09 19. Początek imprezy godz. 10 - informują organizatorzy i jak zapewniają, jeśli targ spotka się z pozytywnym odbiorem będzie organizowany cyklicznie.

echo / rfp

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W niedzielę na dziedzińcu muzeum odbędzie się Pchli Targ. Co tam znajdziemy?

  2021-06-09 11:07:49

  gość: ~aaa

  Świetny pomysł.

 • 2021-06-09 21:45:37

  gość: ~Wiola

  Szkoda że w naszym kraju tak mało jest miejsc gdzie cyklicznie można byłoby dokonać sprzedaży rzeczy które mogą się komuś przydać, a właściciel już ich nie potrzebuje. Ekstra inicjatywa

 • 2021-06-10 07:32:16

  gość: ~Super

  ostatnio dodany post

  Super. Naprawdę wiele rzeczy można kupić za grosze na takich imprezach.

REKLAMA