POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Drogowcy apelują do rolników o niewyrzucanie kamieni do rowów

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Powiat Średzki

Wykaszanie poboczy oraz rowów to ważna część pracy powiatowej służby drogowej. Realizację tego zadania utrudniają… kamienie wrzucane tam przez rolników.  

Usuwanie kamieni z pól oraz działek i wrzucanie ich do rowów to niestety coraz powszechniejsze zjawisko. Nie wszyscy mieszkańcy mają świadomość, że robiąc to istotnie utrudniają pracę drogowcom. Sprzęt drogowców nie ma szans w zetknięciu z takim materiałem.

 – Przypadki niszczenia sprzętu podczas wykaszania są coraz częstsze. Tym bardziej, że nasze wykaszanie obejmuje pobocza, rowy i przeciwskarpy. Z sześciu kosiarek, które posiadamy na stanie praktycznie codziennie któraś wymaga naprawy, pomijając ich bieżący serwis. Nie możemy sobie pozwolić na takie wydatki, więc miejsca, gdzie spotykają nas takie przykre niespodzianki, mimo protestów, będziemy niestety omijać – podkreśla Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu odpowiedzialny za dogi i apeluje o zaniechanie takich działań.

– Rolnicy i właściciele działek muszą usuwać kamienie we własnym zakresie i koniecznie w inny sposób niż wrzucając je na pobocze drogi lub do rowów. Szanujmy pracę i sprzęt drogowców, bo wszyscy za to, jako podatnicy, płacimy.  

Powiat Średzki

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA