POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Materace multipocket – czym charakteryzuje się ta grupa materacy?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Materace multipocket to zaawansowane materace kieszeniowe wypełnione dużą liczbą sprężyn osadzonych w osobnych kieszonkach. 

Gwarantują one idealną elastyczność punktową, zapewniając dobre dopasowanie materaca do naszego ciała. To dobra propozycja dla wszystkich osób poszukujących jakościowego materaca sprężynowego na długie lata. W tym miejscu podpowiemy, jak wybrać odpowiedni materac multipocket.

Najważniejsze zalety materacy multipocket

O wysoki komfort snu dba kilkaset sprężyn przypadających na jeden metr kwadratowy materaca. Tak duża liczba wpływa korzystnie na elastyczność punktową, dzięki czemu, materac idealnie dopasowuje się do ułożenia naszego ciała. Jednocześnie, materac multipocket jest bardzo odporne na odkształcenia, dzięki czemu, może idealnie służyć przez wiele lat. Warto wspomnieć także o nowoczesnych materacach posiadających kilka stref twardości. Są one lepiej dostosowane do nacisku określonych partii ciała, a także zapewniają dodatkowe właściwości masujące. Cenioną zaletą materacy multipocket jest również przystępna cena idąca w parze z jakością.

Materac Multipocket świetnie sprawdzi się w łóżku podwójnym. Wysoka elastyczność punktowa sprawia, że ruch jednej osoby nie zakłóca snu drugiej osobie. Drgania zostają bowiem odpowiednie rozprowadzone i zredukowane przez setki niewielkich sprężyn osadzonych w kieszeniach.

Jak wybrać odpowiedni materac Multipocket?

Przy wyborze materaca powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim warto ustalić, jaki rozmiar jest nam potrzebny. Materac musi być oczywiście dostosowany do wymiarów ramy łóżka oraz stelaża. Najbardziej uniwersalne rozmiary w łóżkach jednoosobowych to 80x200 oraz 100x200. W przypadku łózek podwójnych, najczęstsze wybory to: 140x200, 160x200 oraz 180x200. Warto oczywiście sięgnąć po większy materac multipocket, który zapewni większą powierzchnię snu. Z drugiej strony musimy mieć na uwadze takie kwestie, jak metraż naszej sypialni.

Wybierając odpowiedni materac musimy zwrócić uwagę także na twardość. Większość producentów oferuje swoim klientom pięć stopni trudności, od H1 do H4, gdzie H1 to miękki, a H4 to bardzo twardy. Pamiętajmy, że wybór twardości materaca nie jest uzależniony wyłącznie od naszych indywidualnych predyspozycji. Twardość materaca należy dopasować do wagi ciała zgodnie z zaleceniami producenta.

Kiedy warto zdecydować się na materac Multipocket?

Bez wątpienia jest to dobra propozycja dla osób poszukujących trwałego i wygodnego materaca w przystępnej cenie. Wysoka elastyczność punktowa gwarantowana przez sprężyny kieszeniowe sprawia, że materac idealnie sprawdza się w łóżkach podwójnych. Bogaty wybór materacy Multipocket znajdziesz w sklepie internetowym Godre.pl. W tym miejscu bez trudu dostosujemy rozmiar i twardość materaca, gwarantując sobie zdrowy i komfortowy sen na przestrzeni wielu lat. Warto szukać materacy wyposażonych w kilka stref twardości.

Artykuł Sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA