POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wybieramy materace średnio twarde. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Materac średnio twardy H2 jest odpowiednim wyborem dla osób, których waga ciała mieści się w przedziale 60-80 kg. 

To uniwersalny materac, który znajduje zastosowanie w bardzo dużej liczbie sypialni. Decydując się na ten stopień twardości powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Czym różnią się od siebie materace średnio twarde i jak wybrać model dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb?

Do kogo adresowane są materace średnio twarde?

Producenci materacy stosują zwykle cztery stopnie twardości: miękkie materace H1, średnio twarde materace H2, twarde materace H3 oraz bardzo twarde materace H4. Stopień twardości dobieramy pod kątem naszego ciała. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać optymalne podparcie całego ciała oraz stabilizację kręgosłupa, co jest niezbędne przy zdrowym i komfortowym śnie. Materace średnio twarde są dobrą opcją dla osób, których waga ciała mieści się w przedziale 60-80 kg.

Czym charakteryzują się materace o zmiennej twardości?

Być może Twoja waga znajduje się na styku i nie masz stuprocentowej pewności, który stopień twardości okaże się najlepszy. W takiej sytuacji często znajdują się również osoby bardzo wysokie o szczupłej budowie ciała, które powinny wybrać bardziej miękki materac. Dobrym rozwiązaniem są dwustronne materace średnio twarde o zmiennej twardości. Wypełnienie takich materacy zostało umieszczone w taki sposób, aby jedna strona materaca miała inną twardość.

I tak, możesz zdecydować się na materac H1/H2, w którym jedna strona będzie miękka, a druga średnio-twarda. Drugim wariantem są materace H2/H3, w których mamy stronę średnio-twardą i twardą. Możemy wybrać stronę, która bardziej odpowiada naszym potrzebom. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby co kilka miesięcy zmieniać stronę, a co za tym idzie, twardość materaca.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca?

Poza stopniem twardości mamy również inne kryteria, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich jest oczywiście wypełnienie materaca. Do wyboru mamy tradycyjne materace sprężynowe (bonell, kieszeniowe, multipocket) oraz piankowe (lateksowe, poliuretanowe, termoelastyczne). W materacach stosuje się również wkłady z trawy morskiej, końskiego włosia czy włókien kokosowych. Zwiększają one wytrzymałość materaca oraz modyfikują twardość powierzchni. Niezwykle istotnym kryterium przy zakupie materaca jest również jego wymiar. Sięgając po materace średnio twarde musimy je oczywiście dopasować do ramy łóżka oraz do metrażu sypialni.

Gdzie można kupić jakościowe materace średnio twarde?

Coraz większa liczba osób decyduje się na zakup materaca przez Internet. W ten sposób klienci mogą liczyć na znacznie szerszy wybór produktów, co ułatwia znalezienie modelu dostosowanego do swoich potrzeb. W sklepie Kaszmirowysen.pl znajdziemy jakościowe materace sprężynowe i piankowe H2 dostępne w przystępnych cenach. Biorąc pod uwagę duże gabaryty materaca, ważnym udogodnieniem zakupów online jest szybka i wygodna dostawa pod wskazany adres.

Artykuł Sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA