POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

"Niedziela z kryminałem" już w ten weekend

"Niedziela z kryminałem" już13 czerwca fot.: mpr

Po prawie trzech miesiącach oczekiwania i przekładnia wydarzenia, w niedzielę 13 czerwca w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej odbędzie się “Niedziela z kryminałem”.

Przypomnijmy, że "Niedziela z kryminałem" będzie cyklem spotkań z autorami polskich powieści kryminalnych, przedstawicielami dolnośląskiej policji, a także wykładowcami szkół wyższych. Jednak, jak zapewniają organizatorzy, formuła wydarzenia będzie odbiegała od typowego wieczoru autorskiego.

Premierowe spotkanie odbędzie się w tę niedzielę o godzinie 17.00 na sali widowiskowej CeKa i będzie składać się z trzech części. W pierwszej poznamy bliżej Mieczysława Gorzkę, autora cyklu "Cienie Przeszłośc" i byłego mieszkańca Szczepanowa. Następnie były policjant komendy wojewódzkiej i miejskiej we Wrocławiu, Norbert Czajkowski opowie o pracy w wydziale kryminalnym, trudnych sprawach i zaskakujących rozwiązaniach. W trzeciej części poznamy lokalnego artystę - Krzysztofa Suszyckiego, tworzącego intrygujące i tajemnicze dzieła.

- W trakcie pierwszego spotkania skonfrontujemy fikcję z praktyką, czyli pisarza tworzącego wymyśloną fabułę, z osobą, która brała udział w wyjaśnianiu zbrodni. Co ciekawe, nasz policjant zna twórczość pana Gorzki, więc będzie mógł się do niej odnieść - mówią pracownicy CeKa. Oprócz rozmów z autorami książek organizatorzy planują również przerywniki muzyczne, quizy z udziałem publiczności i wiele innych niespodzianek.

Ze względu na obostrzenia liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą odbierać wejściówki (jedna osoba maksymalnie dwie) w biurze Centrum. Więcej informacji pod nr tel. 733 220 083.

Powiat Średzki - RFP

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA