POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Na środku drogi DK 94 porzucił bus, którym jechał i uciekł. 38-latek był pijany

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Do policyjnego aresztu trafił 38-latek, który wieczorem jechał busem drogą krajową 94 pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak na środku drogi porzucił swój pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. Do unieruchomienia pojazdu doprowadzili inni uczestnicy ruchu, którzy widząc niebezpieczną jazdę 38-latka całą szerokością drogi, zmusili go na światłach do zatrzymania pojazdu, a następnie wyjęli kluczyli ze stacyjki. - Średzcy policjanci zatrzymali kierowcę w pobliskiej miejscowości. Mężczyzna nie mógł utrzymać równowagi, miał przy tym bełkotliwą mowę. Nie wykonywał też poleceń funkcjonariuszy oraz odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. W związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości od 38-latka została pobrana krew do badań. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych - wyjaśnia asp. szt. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Policjanci porzucony przez kierującego na drodze pojazd, pozostawiony bez świateł, który blokował ruch, zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. - W związku z tym wykroczeniem przeciwko mężczyźnie zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie. 38-latek musi liczyć się również z odpowiedzialnością karną za popełnione przestępstwo. Kiedy wytrzeźwiał, przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości - dodaje rzeczniczka. Mężczyźnie grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności.

echo/KPP Środa Śląska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Na środku drogi DK 94 porzucił bus, którym jechał i uciekł. 38-latek był pijany

    2021-06-12 22:31:24

    gość: ~Vvv

    ostatnio dodany post

    Powinni takich z imienia i nazwiska określać a ich mordy powinny być udostępniane gdzie się da. Żeby wiadomo było z jakim debilem ma się do czynienia.

REKLAMA