POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pełniący funkcję wójta gminy Malczyce Marcin Matyja spotkał się z marszałkiem i wojewodą

Pełniący funkcję wójta gminy Malczyce Marcin Maryja spotkał się z marszałkiem Cezarym Przybylskim fot.: Gmina Malczyce

W ostatnich dniach Marcin Matyja, który pełni funkcję wójta gminy Malczyce, spotkał się z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim.

Samorządowcy rozmawiali o wsparciu finansowym dla Malczyc w zakresie melioracji i remontów dróg transportu rolnego, a także możliwości pozyskiwania środków unijnych w przyszłej perspektywie programowej. - Dzięki wzajemnemu partnerstwu i budującej się współpracy pomiędzy urzędami osiągnięcie zamierzonych celów i realizacja zadań w niedalekiej przyszłości będzie miała wymierny rezultat dla mieszkańców gminy Malczyce - informują przedstawiciele gminy.

W tym tygodniu Matyja spotkał się także z Wojewodą Dolnośląskim Jarosławem Obremskim. Samorządowcy rozmawiali m.in. o wsparciu finansowym dla Gminy Malczyce. - Rozmowa dotyczyła m.in.: finansowania budowy nowego ośrodka zdrowia w Malczycach, wsparcia w zakresie utworzenia Klubu Senior+, przebudowy drogi powiatowej przez Jastrzębce i Chomiążę aż do skrzyżowania ulic Mickiewicza i 1 go Maja w Malczycach - wyjaśniają urzędnicy. Tematem rozmów była także przebudowa drogi powiatowej przy ul. Sienkiewicza w Malczycach oraz wnioski o uzyskanie środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 tzw. PGR. 

echo

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pełniący funkcję wójta gminy Malczyce Marcin Matyja spotkał się z marszałkiem i wojewodą

  2021-06-12 12:15:34

  gość: ~Marecki

  A kiedy przyjdzie czas wybór, to i są obietnice. " Z pustego Salomon nie maleje" a ..... da radę

 • 2021-06-12 12:43:05

  gość: ~Kolo

  @~Marecki
  Nie ma szans

 • 2021-06-12 14:47:19

  gość: ~Gosc

  Mozna sie spotykac ale oficjalnego popracia nikt znaczacy nie dal. Poza tym gadanie o drodze powiatowej jest tak jakby wojt Miekini z Wojtem Udanina rozmawiali sobie o poszerzeniu autostrady A4 :)))

 • 2021-06-13 13:21:44

  gość: ~Atos

  @~Gosc
  A to rozumiem że każdy z ulicy moze wejść na takie spotkania? No to dlaczego każdy nie ma zdjęć z władzami województwa??? Śmieszni i zenujacy jestescie

 • 2021-06-13 19:44:47

  gość: ~Ooo

  @~Atos
  Kazdy nie ma zdjec bo nie kazdy ma pieniadze z podatkow do dyspozycji zeby swoje zdjecia dawac do gazet

 • 2021-06-13 19:44:57

  gość: ~Ooo

  @~Atos
  Kazdy nie ma zdjec bo nie kazdy ma pieniadze z podatkow do dyspozycji zeby swoje zdjecia dawac do gazet

 • 2021-06-22 12:13:12

  gość: ~Mieciu

  ostatnio dodany post

  Nasz drogi, ukohany wujt Matyja, tak bardzo działa na zecz gminy że do pużnych godzin wieczornyh w niej pzesiaduje i nasze sprawy naprawia, poprawia to wielki prawy polityk. Pomagaja mu w tym nasi wspaniali lokalni drziałacze, wszyscy wspulnie radza , debarója w użedzie gminy wieczorami. Od pżeszło ponad tygodnia codziennie obserwóje ich cięrzką prace po zamknienciu budynku jestem z nih dómny rze wszystko naprawia popzednikah

REKLAMA