POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Sukces młodzików LKS Odra Głoska na Mistrzostwach Dolnego Śląska LZS. Wygrana Jakuba Matkowskiego

Młodzi zawodnicy LKS Odra Głoska na podium Mistrzostw Dolnego Śląska LZS fot.: LKS Odra Głoska/FB

W niedzielę 13 czerwca w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w tenisie stołowym. W kategorii młodzików miejsca na podium zajęli gracze LKS Odra Głoska.

Wychowankowie klubu z Głoski, a na co dzień uczniowie szkoły podstawowej w Lutyni, obsadzili wszystkie pozycje na podium. Złoty medal wywalczył Stanisław Staniowski, na drugim miejscu ze srebrem uplasował się Szymon Trybała, natomiast brąz przypadł Dawidowi Staniowskiemu, najmłodszemu z wymienionej trójki.

W pozostałych kategoriach równie dobrze spisali się nasi wychowankowie. I tak w kategorii kadetów Mikołaj Jarząbek zajął dobre 4. miejsce, natomiast dwaj nasi przedstawiciele kategorii juniorskiej, Ananda Jezierska i Jakub Ostoja-Solecki zameldowali się na 5-tym miejscu - informuje klub z Głoski.

Wyniki osiągnięte przez naszych młodych pingpongistów dobrze świadczą o dobrej pracy szkoleniowej młodego zespołu trenerskiego: Tomasza Piekarka, Mikołaja Grzębki i Wojciecha Kotyla oraz klimatu sprzyjającego sportowi młodzieżowemu, który stwarzają sekcji naszego Klubu Wójt Gminy Miękinia, Pan Jan Marian Grzegorczyn oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Lutyni, Pani Jadwiga Rybacka - dodają przedstawiciele Odry.

Dzięki dobrym wynikom uzyskanym w niedzielnym turnieju trójka młodzików uzyskała kwalifikację na Mistrzosta Polski LZS, które odbędą się w Luboniu k. Poznania.

Zwycięstwo Jakuba Matkowskiego z ULKS Marten Ciechów

W kategorii juniorów bezkonkurencyjny okazał się Jakub Matkowski z ULKS Marten Ciechów. Tym samym, podobnie jak młodzi koledzy z Głoski, uzyskał awans do Mistrzostw Polski LZS. W turnieju wzięły również udział dwie inne zawodniczki klubu z Ciechowa. Oliwia Hałaj zajęła 5. miejsce, zaś Nikola Tomkowicz uplasowała się na 17. pozycji.


Fot. ULKS Marten Ciechów

- Gratulacje dla naszych zawodników i powodzenia w obronie tytułu dla Kuby na Mistrzostwach Polski - podsumowuje ULKS.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA