POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Po przerwie wraca konkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Na początek - danie z grilla

Zdjęcie ilustracyjne fot.: echo

Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej ponownie zorganizuje konkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie Średzkim”.

Konkurs wystartował w 2018 roku i cyklicznie organizowane były kolejne edycje. Jury wybrało m.in. najlepsze pierogi oraz szarlotkę w powiecie średzkim. Przez pandemię organizacja wydarzenia była niemożliwa.

Po przerwie konkurs, który dotychczas cieszył się dużym zainteresowaniem powraca. Ideą wydarzenia jest aktywizacja i integracja mieszkańców powiatu średzkiego. - Dwie edycje konkursu kulinarnego przysporzyły mu grono wiernych uczestników i fanów. Spodziewamy się, że w tym roku też zechcą się z nami bawić. Oczywiście liczymy również na nowe, dotychczas nieodkryte kulinarne talenty. Wystarczy namówić dwóch, trzech znajomych i do 2 sierpnia przesłać nam kartę zgłoszenia drużyny - informują pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa, koordynujący konkurs.
 
Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 7 sierpnia w Przedmościu. - Konkurs kulinarny będzie imprezą towarzyszącą biegowi z przeszkodami XTREME RUN. Ze względu na miejsce jego organizacji tematem pojedynku będzie grillowane warzywo. Na drużynę, która przygotuje najlepsze danie (kryteria oceny to smak potrawy oraz estetyka dania i sposób podania) będzie czekał voucher o wartości 1 tys. złotych oraz tytuł i dyplom „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Przewidziano też wyróżnienia o wartości 400 złotych - informują organizatorzy.
 
Partnerami konkursu są: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA