POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pierwsza ze wspólnot przy ul. Mazurowickiej 14 jest po rewitalizacji budynku

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Gmina Malczyce

Koszt całego zadania to ponad 126 tys. złotych z czego 63 tys. złotych pochodzi ze środków budżetu gminy w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2022.

Wspólnota złożyła wniosek o remont dachu, uzyskując wszystkie wymagane przepisami prawa uzgodnienia i pozwolenia. W ramach przeprowadzonych robót wymieniono konstrukcje drewnianą, wykonano wzmocnienie i pokryto dach dachówką karpiówką, zamontowano rynny spustowe i wykonano uziemienie budynku.

Odbiór prac odbył się 6 lipca przy udziale przedstawicieli i mieszkańców wspólnoty oraz pracowników Urzędu Gminy Malczyce. Wykonawcą zadania był Zakład Ogólnobudowlany Dekarstwo-Blacharstwo Leszek Jemioło.

Warto dodać, że na działania rewitalizacyjne w budżecie gminy na 2021 rok zabezpieczono kwotę 100.000 zł. Środki te mają zostać wykorzystane na przeprowadzenie robót budowlanych polegających na remoncie lub przebudowie oraz pracach konserwatorskich i pracach restauratorskich w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji gminy Malczyce.

Gmina Malczyce

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pierwsza ze wspólnot przy ul. Mazurowickiej 14 jest po rewitalizacji budynku

    2021-07-17 07:37:08

    gość: ~Anna

    ostatnio dodany post

    Dziwne, że nie ma zdjęcia z nowym gospodarzem gminy co przypisuje sobie czyjeś działania

REKLAMA