POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Parafia pw. św. Anny w Ramułtowicach z dofinansowaniem na remont wieży kościelnej w Chmielowie

Kościół w Chmielowie fot.: slasknasz.uni.wroc.pl

Sejmik Województwa Dolnośląskiego zdecydował o przeznaczeniu dotacji na ochronę zabytków. Wsparcie finansowe dostaną także przedstawiciele powiatu średzkiego.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach naboru, jakie ogłoszono w czerwcu tego roku. Wówczas istniała możliwość składania wniosków o udzielenie w roku 2021 dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze województwa dolnośląskiego. Budżet w ramach naboru wyniósł 5 mln złotych.

Wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. złotych przyznano Zamkowi na Wodzie w Wojnowicach (gm. Miękinia) na remont dachu. Zamek systematycznie stara się o środki pieniężne na remonty w budynku. W planach jest także m.in. rewitalizacja zamkowego sadu jabłoni.

Dotację otrzymała także Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej w kwocie 15 tys. złotych na konserwację rzeźb. Najwyższą kwotę spośród średzkich przedstawicieli przyznano Parafii pw. św. Anny w Ramułtowicach (gm. Kostomłoty) na remont wieży kościelnej w Chmielowie w wysokości 70 tys. złotych.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA