POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wójt docenił i podziękował 12-letniemu Igorowi, który odnalazł zaginionego mieszkańca gminy

12-letni Igor otrzymał nagrodę za swój udział w odnalezieniu zaginionego mężczyzny fot.: Jan Marian Grzegorczyn/FB

Pod koniec czerwca informowaliśmy o zaginięciu mieszkańca gminy Malczyce. Szczęśliwie odnalazł go 12-letni Igor z Głoski.

W Pisarzowicach poszukiwania 79-latka rozpoczęła policja oraz straż pożarna. Służby sprawdziły teren Pisarzowic, Piskorzowic, Miłoszyna i Wilkszyna. Cała historia poszukiwań zakończyła się szczęśliwie pod koniec drugiej doby od zaginięcia Jerzego Wereszczyńskiego.

Młody bohater Igor Barzał odnalazł zaginionego mężczyznę. - 12-letni Igor, syn naszej druhny, przejeżdżając rowerem przy obwodnicy w pobliżu naszej miejscowości (przy. red. Głoska) zauważył, że w dole, za barierkami, na trawie leży starszy mężczyzna, który wyglądem przypomina mu zaginionego. Szybko poinformował o tym bliskich, a oni odpowiednie służby oraz rodzinę zaginionego mężczyzny. Na miejsce po krótkiej chwili dotarło dwóch naszych druhów, którzy sprawdzili, w jakim jest stanie oraz przekazali zebrany wywiad dla zespołu ratownictwa medycznego. Starszy pan okazał się cały i zdrowy, po zbadaniu przez ratowników medycznych został przekazany dla przybyłej rodziny - informowali wówczas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głosce.

Postawę chłopca docenił i nagrodził wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn. - Dzięki młodemu bohaterowi, jego szybkiej reakcji i powiadomieniu osób dorosłych, nasz mieszkaniec odnalazł się cały i zdrowy. W obecności radnego Kazimierza Wielgusa i prezesa OSP Głoska Bogumiła Drelicha pogratulowałem Igorowi wspaniałej, godnej naśladowania postawy. Gratuluję również rodzicom wyjątkowego syna - poinformował na swoim profilu w social mediach wójt. Chłopiec otrzymał także w podziękowaniu nagrodę.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA