POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pożar piwnicy, dachowanie pojazdu, pożar samochodu osobowego na A4 [raport strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: echo

W okresie od 12 lipca do 18 lipca w rejonie działania PSP w Środzie Śląskiej doszło do 15 zdarzeń; 2 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń, 2 alarmów fałszywych.

12.07.2021 Pożar w piwnicy budynku wielorodzinnego, doszło do zaprószenia ognia przy próbie rozpalania pieca CO. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na pożar, przeszukanie pomieszczeń pod kątem obecności ludzi. Oddymienie i przewietrzenie pomieszczeń w budynku. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane.

14.07.2021

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Śląskiej w bardzo krótkim odstępie czasu wpłynęły dwa zgłoszenia o zdarzeniach na drodze wojewódzkiej 341.

W pierwszym zdarzeniu doszło do dachowania samochodu osobowego, którym podróżowała jedna osoba. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zakręceniu butli z gazem LPG w pojeździe. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy .

Kolejne zdarzenie na tej samej trasie miało miejsce na wysokości miejscowości Klęka niecałe dwie godziny później. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu butli z gazem w pojeździe Hyundai oraz udzieleniu  kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom podróżującym samochodem marki Skoda.

15.07.2021 Zastępy OSP wraz z JRG Środa Śląska zadysponowane zostały do pożaru samochodu osobowego na 117km A4. Na miejscu okazało się ,że w pojeździe zagotował się płyn chłodniczy. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

15.07.2021 Pomoc policji przy otwarciu mieszkania do osoby zachowującej się agresywnie. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wywarzeniu drzwi za pomocą narzędzi hydraulicznych.

16.07.2021 Kolizja trzech samochodów osobowych na 114,80 km A4. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Również na A4 118 km doszło do kolizji trzech pojazdów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ograniczeniu wycieku płynu chłodniczego za pomocą sorbentu.

17.07.2021 Pożar samochodu osobowego na 116.30 km A4. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu butli oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu.

18.07.2021 Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem. Jedna osoba poszkodowana. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączenie akumulatora w pojeździe.

19.07.2021  Kolizja trzech pojazdów na 124 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia, działania to zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonym pojeździe. 

Alarmy fałszywe dotyczyły zadymienia w miejscowości Pisarzowice oraz Kryniczno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JOP pożaru w obu zgłoszeniach nie stwierdzono. 

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA