POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Ahoj przyrodo! - rejs szkutą po Odrze

Rejs po Odrze fot.: SSMiO

Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i okolic konsekwentnie realizuje podjęte zadania w ramach pozyskanych grantów w konkursie "Działaj Lokalnie 2021". 

Tegoroczny projekt stowarzyszenia nosi nazwę "Sympatyczne Malczyce - wspólnie dla naszej małej ojczyzny". Jest propozycją dla każdego, kto ceni sobie lokalną historię, rodzimą kulturę i miejscową przyrodę. Daje również możliwość bezpośredniego kontaktu i przebywania na łonie natury. Rejsy szkutą - niewielką, płaskodenną łodzią po rodzimej rzece Odrze rozpoczęły tegoroczne weekendowe wypady. Niewielka łódź pasażerska "Dama łęgowa", której patronuje Kraina Łęgów Odrzańskich zacumowana jest na stałe w Ścinawie. Grupa 35 osób - członków i sympatyków stowarzyszenia dotarła autobusem z Malczyc do ścinawskiej przystani, aby poszczególnymi grupami popłynąć w rejs w dół i górę rzeki Odry. Blisko 10 kilometrowej żegludze towarzyszyły opowieści o florze i faunie naszej rzeki oraz ciekawe anegdoty i opowieści w wykonaniu przyrodnika i ornitologa Krzysztofa Koniecznego. Gorąca kiełbasa przygotowana na lokalnym grillu, zimne napoje a przede wszystkim dobry humor zakończyły pierwszy element zadania "Działaj Lokalnie 2021". Serdecznie dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia LGD Kraina Łęgów Odrzańskich w szczególności prezesowi Jarosławowi Paczkowskiemu za osobiste zaangażowanie oraz kapitanowi "Żeglugi Mniejszej" Henrykowi Smelkowskiemu za perfekcyjny pilotaż i bezpieczny pobyt na rzece.

Już za dwa tygodnie stowarzyszenie zaprasza na kolejny element spotkań "Sympatyczne Malczyce...." i będzie to "Spacer historyczny śladami malczyckich zabytków" poszerzony na prośbę sympatyków o spotkanie integracyjne na boisku przy ul. Mickiewicza. 

SSMiO

REKLAMA