POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Przedświąteczne patrole dzielnicowych i strażników leśnych

Przedświąteczne patrole dzielnicowych i strażników leśnych fot.: KPP Środa Śląska

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia a wraz z nimi pojawiają się punkty sprzedaży oferujące drzewka symbolizujące zbliżające się święta. Ceny drzewek zależą od wielu czynników i mają sporą rozpiętość dostosowaną do możliwości różnych odbiorców.

Zdarzają się jednak tacy, którzy wycinają drzewka bezpośrednio z lasu - bez zezwoleń leśniczego. Starając się ukrócić ten proceder dzielnicowi z Posterunku Policji w Miękini wraz ze strażnikami leśnymi przeprowadzili wspólne patrole na obszarach leśnych.

W ramach działań własnych średzkiej policji na terenie leśnictw: Mrozów, Kobylniki, Szczepanów, Galów i Wilczków prowadzone są działania monitorowania terenów leśnych pod kątem nielegalnego wyrębu drzew, kontroli legalności przewozu drewna, legalności wjazdu na obszary objęte ochroną.

Policjanci zwracają również uwagę na osoby, które naruszają zakazy wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi lub stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w rejonie obszarów prawnie chronionych.

Wspólne działania mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na terenach leśnych, o czym świadczy chociażby ostatnie zatrzymanie w godzinach nocnych sprawcy bezpośrednio po wycięciu i przygotowaniu do wywozu drzewa długości 20 metrów. Po sprawdzeniu pojazdu, którym przyjechał 27-latek, okazało się że oprócz piły spalinowej, którą dokonał wycinki, posiadał jeszcze środki odurzające zabronione ustawą. Młody mężczyzna musi liczyć się z odpowiedzialnością karną swoich czynów. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia.

KPP Środa Śląska

REKLAMA