POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

"Gmina Miękinia siatkówką stoi". Udany weekend zawodniczek UKS Gminy Miękinia

Udany weekend zawodniczek UKS Gminy Miękinia fot.: UKS Gminy Miękinia

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Aż sześć medali przywożą z weekendowych turniejów zawodniczki UKS Gminy Miękinia. Kielce, Zbąszynek, Kożuchów, Środa Wielkopolska - to w tych miejscach rywalizowały młode siatkarki.

Juniorki UKS Gminy Miękinia rozgrywały dwudniowy turniej w Kielcach. Sobotę zakończyły jedną przegraną i dwoma zwycięstwami, co pozwoliło mi stawić się w niedzielnym półfinale. W nim młode zawodniczki zmierzyły się z UKS "Czwórka" Aleksandrów Łódzki. - Ten mecz również padł naszym łupem i zespół zameldował się w finale mocno obsadzonego turnieju, który ostatecznie wygrał pokonując w finale SKS "Szóstka" TPS Biała Podlaska, biorąc rewanż za sobotnią porażkę - relacjonują trenerzy.

MVP całego turnieju została Lena Szuba, a najlepszą libero turnieju uznano Jolantę Bednarską. W turnieju brały udział jeszcze zespoły z Warszawy, Rzeszowa, Przemyśla, Kielc i Stalowej Woli.

W Kożuchowie zespół trójek również sięgnął po złoto, jak relacjonuje klub w kluczowym momencie wyciągając mecz z wyniku 4:10 na 15:14. Tym samym zawodniczki UKS-u nie poniosły żadnej porażki w ogólnopolskim turnieju Glinka Academy, której twarzą jest wybitna była reprezentantka Polski Małgorzata Glinka. Kolejny medal dorzucił zespół dwójek, zgarniając brąz oraz 7. miejsce na dziewiętnaście startujących.

Podsumowując, na konto UKS Gminy Miękinia trafia sześć medali, w tym:

  • złoto juniorek w Kielcach,
  • złoto trójki i brąz dwójki w Kożuchowie,
  • srebro młodziczek w Zbąszynku,
  • srebro dwójki i brąz trójki w Środzie Wielkopolskiej.

- Można powiedzieć po tym weekendzie, że Gmina Miękinia siatkówką stoi - podsumowują trenerzy UKS Gminy Miękinia.

echo

REKLAMA