POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Obchody Święta Niepodległości w gminie Kostomłoty

Obchody Święta Niepodległości w Kostomłotach fot.: Gmina Kostomłoty/FB

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 listopada w Kostomłotach uroczyście świętowano Dzień Niepodległości. Tradycyjnie złożono kwiaty pod pomnikami, a uczniowie przygotowali akademię patriotyczną.

Po uroczystej Mszy Świętej w Kostomłotach odprawionej w intencji Ojczyzny przez Księdza Rafała Kupczaka, pochodzie ze sztandarami i złożeniu wiązanek pod pomnikiem poświęconym "Ofiarom terroru hitlerowskiego, jeńcom wojennym i więźniom obozu koncentracyjnego Gross-Rosen zamordowanym w styczniu i lutym 1945 w Piotrowicach, Rzeczycy i Wichrowie" w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach piękny i niezwykle wymowny program słowno - muzyczny zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Karczycach.

- Dziękujemy pocztom sztandarowym ze szkół podstawowych gminy Kostomłoty za obecność i piękną lekcję patriotyzmu. Kapeli Kostomłocianie dziękujemy za oprawę muzyczną. Uczniom i Nauczycielom z Karczyc za przygotowanie części artystycznej obchodów. Straży Pożarnej OSP Kostomłoty i Policji za bezpieczne eskortowanie korowodu z kościoła na cmentarz. Podziękowania za obecność kierujemy do Mieszkańców Gminy Kostomłoty, Radnych i Sołtysów, Członków Gminnej Rady Seniorów w Kostomłotach. Gminnego Ośrodkowi Kultury dziękujemy za za przygotowanie uroczystości - dziękują pracownicy gminy na czele z wójt Janiną Gawlik.

echo

REKLAMA