POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Oficjalne otwarcie Ekopracowni, nowego serca edukacji ekologicznej w szkole podstawowej w Udaninie

Ekopracownia w szkole podstawowej w Udaninie fot.: Gmina Udanin/FB

16 listopada Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie świętowała wyjątkowe wydarzenie - oficjalne otwarcie Ekopracowni, nowego serca edukacji ekologicznej w szkole.

To niezwykłe wydarzenie było możliwe dzięki hojnej dotacji przyznanej przez Zarząd Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 74.250,00 zł. W otwarciu uczestniczył Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk, Dyrektor Szkoły Joanna Dumicz, nauczyciel biologii, geografii i przyrody Emilia Skoneczna.

Ekopracownia nie tylko zdobi przestrzeń szkoły, ale także stanowi miejsce, gdzie uczniowie mogą zgłębiać tajniki przyrody i rozwijać swoją świadomość ekologiczną. Sala, w której znajduje się Ekopracownia, przeszła gruntowny remont, a następnie została wyposażona w nowoczesne urządzenia, sprzęt i materiały edukacyjne. Nowy monitor interaktywny, laptop, drukarka, nowoczesne meble, mikroskopy, zestawy modeli dotyczące energii odnawialnej - to tylko niektóre z nowości, które uczynią zajęcia bardziej atrakcyjnymi.
 
Ekopracownia ma stać się miejscem, gdzie uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę teoretyczną, ale także angażują się w praktyczne działania. W Sali znajduje się wszytko, co niezbędne jest do nauki i eksperymentowania - od mikroskopów po zestawy do demonstracji energii słonecznej i wiatrowej.

Marlena Nowek

REKLAMA