POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Działki, strychy i piwnice pod kontrolą

Działki, strychy i piwnice pod kontrolą fot.: KPP w Środzie Śląskiej

Choć jesień w tym roku jest ciepła, to nie można zapomnieć o nadchodzącej nieługo zimie i związanej z nią niskimi temperaturami, które mogą stanowić poważne zagrożenia dla osób bezdomnych i samotnych. Dlatego też średzcy policjanci rozpoczęli swoje działania pomocowe od sprawdzania piwnic, strychów, pustostanów, a także altan ogrodowych, w więc miejsc, w których mogą szukać schronienia osoby bez stałego miejsca zamieszkania.

Znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych, jak również osób nietrzeźwych lub znajdujących się pod wpływem podobnie działąjących środków, przebywających na wolnym powietrzu. Również osoby, które przebywają w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych mogą być narażone na wyziębienie lub zamarznięcie. Celem działań policjantów jest ustalenie miejsc przebywania osób bez stałego miejsca zamieszkania, a następnie proponowanie im wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek niosących pomoc osobom bezdomnym oraz wymagającym opieki. Szczegółowe informacje dotyczące schronisk, noclegowni i jadłodajni umieszczone zostaną na klatkach schodowych, na tablicach ogłoszeniowych Rodzinnych Ogródków Działkowych oraz kościołów.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie obok soby leżącej na śniegu lub na ławce. Wystarczy czasem jeden telefon, nasze zainteresowanie, aby uratować ludzkie życie. Osoby posiadające informacje na temat bezdomnych, potrzebujących pomocy prosimy o kontakt z oficerem dyżurnym najbliższej jednostki policji.

Oficer Prasowy KPP Środa Śląska mł. asp. Marta Stefanowska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA