POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Inwestują w edukację i sport

Kompleks edukacyjno - sportowy w Pisarzowicach fot.: Gmina Miękinia

Trwają prace przy rozbudowie kompleksu edukacyjno – sportowego w Pisarzowicach. Do końca wakacji kompleks będzie na ukończeniu, a w jego skład wejdzie: szkoła podstawowa, przedszkole, hala sportowa, boisko sportowe poliuretanowe oraz plac zabaw.

Z początkiem marca rozpoczęły się roboty przy budowie boisku, natomiast budowa hali i przedszkola jest już bardzo zaawansowana.

Powstające boisko, o wymiarach 24 na 44 metry, będzie miało sztuczną nawierzchnię tartanową (poliuretanową). Obiekt jest przystosowany do uprawiania wielu dyscyplin sportowych min. siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej. Całość zostanie ogrodzona. Większość pieniędzy na budowę pochodzi z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki Unii Europejskiej zasilą również budżet przeznaczony na budowę hali sportowej. W hali wykonano już roboty stanu surowego zamkniętego, zadaszono obiekt, wstawiono ślusarkę okienną i drzwiową, wykonano ocieplenie zewnętrze, instalacje elektryczne wewnętrzne, wodno – kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, tynki i posadzki. Na wrzesień 2012 r. zaplanowano również otwarcie przedszkola publicznego. Przedszkole w Pisarzowicach zbuduje wrocławska firma PB Maxbud. Koszt budowy – 3 mln 800 tys.

Na obudowę obiektu gmina uzyskała o dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie wykonania ekologicznej kotłowni gazowej oraz ekologicznej oczyszczalni ścieków.

Gmina Miękinia

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA