POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

28 kwietnia tramwaje wrócą na Most Młyński

Prace remontowe na Moście Młyńskim we Wrocławiu mają się ku końcowi. Most został już otwarty dla pieszych, natomiast ruch tramwajowy zostanie wznowiony już 28 kwietnia.

Most Młyński jest w tym momencie brakującym ogniwem w komunikacji miejskiej Wrocławia. Most został zamknięty dla tramwajów trzy lata temu. Od tego czasu musiały one jeździć „na około” przez Most Uniwersytecki i Most Pokoju. Jednak 28 kwietnia most zostanie otwarty, a tramwaje będą mogły wrócić na swoje stałe trasy.

Roboty na Moście Młyńskim mają się ku końcowi – powiedziała w rozmowie z Expressem Miejskim Ewa Mazur, rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta – i co do tego terminu nie ma żadnego zagrożenia.

Tramwaje linii 8, 9, 17, i 23 oraz nocne autobusy 251 i 259 znów będą mogły jeździć krótszą trasą od Placu Bema przez ulicę Świętej Jadwigi do Hali Targowej i dalej do Galerii Dominikańskiej.

Na moście nie będzie możliwy przelotowy ruch samochodowy.

Most nigdy nie będzie otwarty dla ruchu samochodowego, za wyjątkiem obsługi Wyspy Słodowej, która musi mieć zapewnioną obsługę komunikacyjną: musi tam móc dojechać śmieciarka, pogotowie, policja, straż pożarna. Ta obsługa będzie się jednak odbywała od strony Mostu Piaskowego, natomiast od strony Placu Bema nie będzie możliwości wjazdu na Most Młyński tak jak ma to miejsce teraz. - powiedziała Ewa Mazur.

Po zakończeniu remontu wjazd na most zostanie dokładnie oznakowany, żeby nie było wątpliwości czy można korzystać z tej przeprawy.

Express-Miejski.pl / Anna Nalepa

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA